COLD BREW, Levanduľa & Medovka a Bucco & Mäta

Bylinná zmes s levanduľou a medovkou vytvorená špeciálne na prípravu osviežujúceho ľadového nápoja.

Levanduľa lekárska 45 %

Medovka lekárska 30 %

Slez maurský 25 %

COLD BREW, Levanduľa & Medovka a Bucco & Mäta

Bylinná zmes s levanduľou a medovkou vytvorená špeciálne na prípravu osviežujúceho ľadového nápoja.

Levanduľa lekárska 45 %

Medovka lekárska 30 %

Slez maurský 25 %

1,91 €
2,30 €

20 ks, nálevové vrecúško

Ihneď k dispozícii
- +
BEZ KONZERVANTOV BEZ LEPKU BEZ UMELÝCH SLADIDIEL PRE VEGÁNOV

Receptúra

Popis

Rituál

Byliny

Parametre

popis

Bylinná zmes s levanduľou a medovkou na prípravu „cold brew“, osviežujúceho ľadového nápoja, ktorý vás uchváti svojou netradičnou farbou, a navyše prispeje k navodeniu pohody a dobrej nálady. Levanduľa sa pre svoju jedinečnú vôňu a chuť používa napríklad v provensálskej kuchyni a podobne ako medovka ukľudňuje myseľ a má priaznivý vplyv na nervovú sústavu. Kvety slezu zase dodávajú nápoju jedinečnú, prírodnú modrú farbu.

Príprava

1 nálevový sáček vložte do sklenice (200 ml) studené pitné vody a nechte vyluhovat 8–15 minut. Již po pár minutách se nápoj zabarvuje modře, aby nakonec získal jedinečnou přírodně modrou barvu. Připravuje se vždy čerstvý. Určeno k okamžité spotřebě.

Barevnost čajů je tvořená bylinami, hlavně slézem, a díky tomu není 100% stálá a může ji ovlivňovat teplota a kvalita vody, čas který uběhl od vyluhování a nebo přidání citrónu či jiné kyselé složky

Dávkovanie

Dospělí 1–3 sklenice denně. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Chuť a vôňa

V chuti a vôni dominuje levanduľa, medovka zase dodáva nápoju citrónový podtón. Pri kratšom lúhovaní vynikne aróma levandule, pri dlhšom ju dopĺňa bylinková chuť medovky. Nápoj výborne chutí aj osladený alebo s mliekom.
S prirodzene modrým levanduľovým coldbrew môžete robiť hotové čary! Primiešajte pár kvapiek citróna a modrý nápoj pomaly zmení farbu na červenú. Prilejte mlieko a nápoj sa zmení na búrlivé bielomodré more, aby sa utíšil ako zaujímavo dymovo modrý.

Upozornenie

Bez chemických přísad a aromat. Bez konzervačních látek. Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Vytvoril: PharmDr. Jan Martin, Ph.D.

Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spoluautorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.

Číslo receptúry: 273

273 stupňů Kelvina je bod mrazu.

Zloženie: Květ levandule (45 %), Nať meduňky (30 %), Květ slézu (25 %)

Viac o receptúre

Vône

Chuť

Každý deň

Vyber si sklenici, která potěší Tvé oči. Vlož do ní nálevový sáček s bylinami. Zalij jej studenou vodou, lehni si do švestkového sadu a 11 minut vnímej listy nad sebou. Doplň sklenici ledem a pomalu vychutnávej každý doušek tohoto osvěžujícího nápoje.

Levanduľa lekárska 45 %

Důvěrně známé aroma zklidní váš den

Medovka lekárska 30 %

Oblíbená bylinka pro dobré zažívání a klidnou mysl

Slez maurský 25 %

Okrasná léčivka s exotickým původem
Prejsť do herbára
Typ čaju Zmes
Počet nálevových vreciek v balení 20 ks
Hmotnosť čaju v balení 30 g
Typ balenia nálevové vrecúško
Chuť bylinková
Udržitelnost Kompostovatelný sáček bez kovové sponky, Papírový přebal bez PVC, Krabička z papíru s FSC certifikátem & bez celofánu