COLD BREW, Levandule & Meduňka

Bylinná směs s levandulí a meduňkou vytvořená speciálně pro přípravu osvěžujícího ledového nápoje.

Levandule lékařská 45 %

Meduňka lékařská 30 %

Sléz maurský 25 %

COLD BREW, Levandule & Meduňka

Bylinná směs s levandulí a meduňkou vytvořená speciálně pro přípravu osvěžujícího ledového nápoje.

Levandule lékařská 45 %

Meduňka lékařská 30 %

Sléz maurský 25 %

Toto zboží je momentálně vyprodáno.
BEZ KONZERVANTŮ BEZ LEPKU BEZ UMĚLÝCH SLADIDIDEL PRO VEGANY

Receptura

Popis

Rituál

Byliny

Parametry

popis

Bylinná směs s levandulí a meduňkou vytvořená speciálně pro přípravu „cold brew“ osvěžujícího ledového nápoje, který navíc přispívá k navození pohody a dobré nálady. Levandule se pro svou jedinečnou vůni a chuť používá např. v provensálské kuchyni. Taktéž meduňka se používá při přípravě pokrmů, navíc je to tradiční léčivá bylinka. Květy slézu dávají nápoji jedinečnou, přírodní modrou barvu.

Příprava

1 nálevový sáček vložte do sklenice (200 ml) studené pitné vody a nechte vyluhovat 8–15 minut. Již po pár minutách se nápoj zabarvuje modře, aby nakonec získal jedinečnou přírodně modrou barvu. Připravuje se vždy čerstvý. Určeno k okamžité spotřebě.

Barevnost čajů je tvořená bylinami, hlavně slézem, a díky tomu není 100% stálá a může ji ovlivňovat teplota a kvalita vody, čas který uběhl od vyluhování a nebo přidání citrónu či jiné kyselé složky

Dávkování

Dospělí 1–3 sklenice denně. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Chuť a vůně

V chuti a vůni dominuje levandule, meduňka zase dodává nápoji citronový podtón. Při kratším vyluhování vynikne aroma levandule, při delším jej doplňuje bylinková chuť meduňky. Nápoj výborně chutná i oslazený nebo s mlékem. S přirozeně modrým levandulovým cold brew můžete dělat hotová kouzla! Přimíchejte pár kapek citronu a modrý nápoj pomalu změní barvu na červenou. Přilijte mléko a nápoj se změní v bouřící bílomodré
moře, aby se utišil jako zajímavě kouřově modrý.

Upozornění

Bez chemických přísad a aromat. Bez konzervačních látek. Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Vytvořil: Jan Martin

Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spoluautorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.

Číslo receptury: 273

273 stupňů Kelvina je bod mrazu.

Složení: Květ levandule (45 %), Nať meduňky (30 %), Květ slézu (25 %)

Více o receptuře

Vůně

Chuť

Každý den

Vyber si sklenici, která potěší Tvé oči. Vlož do ní nálevový sáček s bylinami. Zalij jej studenou vodou, lehni si do švestkového sadu a 11 minut vnímej listy nad sebou. Doplň sklenici ledem a pomalu vychutnávej každý doušek tohoto osvěžujícího nápoje.

Levandule lékařská 45 %

Důvěrně známé aroma zklidní váš den

Meduňka lékařská 30 %

Oblíbená bylinka pro dobré zažívání a klidnou mysl

Sléz maurský 25 %

Okrasná léčivka s exotickým původem
Přejít do herbáře
Typ čaje směs
Počet nálevových sáčků v balení 20 ks
Hmotnost balení 30 g
Typ čajového sáčku nálevový sáček
Chuť bylinková
Jak pít každý den