Přeslička rolní Tišící pomocník. Hodí se při krvácení z nosu, pomáhá pokožce, nehtům, kostem i kloubům

Přeslička rolní Tišící pomocník. Hodí se při krvácení z nosu, pomáhá pokožce, nehtům, kostem i kloubům

Působí močopudně, má dezinfekční účinky.  Zevně se užívá v koupelích a bylinných obkladech při špatně se hojících ranách a vředech a ke kloktání při zánětu mandlí.

Latinský názov Equisetum arvense

Ľudové názvy Přaslička, Stolička, Přeslice, Duvok, Šmirglová tráva, Skřip, Bezlist, Chvost, Kociál, Plivačka, Přanda, Přaska, Přaslena, Přesle, Přesličí, Třaslavka, Třaslena, Třaslice.

Zbieraná časť Nať (Equiseti herba)

Obsahové látky Minerální látky (sloučeniny křemíku), steroly, kyselina askorbová, kyselina skořicová, flavonoidy (flavonové glykosidy, luteolin, quercetin).

Doba zberu Květen - září

Sušenie, zosychací pomer Nať přesličky sušíme rychle, nejlépe v průvanu, v max. vrstvě 8 cm. Opatrně převracíme, aby se nať nepřelámala. Správně usušená si ponechává svoji zelenou barvu. Nedosušená nebo špatným způsobem sušená nať tmavne a plesniví. Se sušenou přesličkou zacházíme opatrně, netěsnáme ji příliš, neboť se snadno drolí. Protože na špičce bývá hodně suchého bláta nebo písku, je dobré ji před balením odprachovat v sítech. Na skladování jsou nejvhodnější jutové nebo papírové pytle. Sesychací poměr 4:1

Kde sa ukrýva Přeslička rolní

Obrázok produktu Alvisan NEO sypaný
SUKL

Alvisan NEO sypaný

Obrázok produktu Urcyston Planta
SUKL

Urcyston Planta

Obrázok produktu Alvisan NEO
SUKL

Alvisan NEO