Imunita

Bylinný čaj z plodů šípku na podporu přirozené obranyschopnosti organismu a odolnosti dýchacích cest.

Ruža šípová 100 %

Imunita

Bylinný čaj z plodů šípku na podporu přirozené obranyschopnosti organismu a odolnosti dýchacích cest.

Ruža šípová 100 %

1,13 €
1,72 €

10 ks, nálevové vrecúško

Ihneď k dispozícii
- +
BEZ KONZERVANTOV BEZ LEPKU BEZ UMELÝCH SLADIDIEL PRE VEGÁNOV

Receptúra

Popis

Rituál

Byliny

Parametre

popis

Bylinný čaj z šípků podpoří Vaši imunitu a odolnost dýchacích cest. Šípky jsou známé pro vysoký obsah vitamínu C i pro svou antioxidační schopnost. Lidé je sbírali už v prehistorickém období a informace o jejich blahodárných vlastnostech se objevovaly už ve středověkých herbářích. Ve slavném Mattioliho herbáři z 16. století je šípkům věnována celá kapitola s názvem „O Ruoži Kapitola“.

Príprava

Nálevový sáček přelijeme 250 ml vařící vody a necháme 10 minut vyluhovat.

Chuť a vôňa

Čaj z šípků má výraznou sladkokyselou chuť, která v ás prohřeje i osvěží. Jedinečnou chuť čaje podtrhuje jasná rubínově červená barva nálevu a ovocně-bylinková vůně.

Upozornenie

Nepoužívejte při přecitlivělosti na šípky.

Vytvoril: Ing. Jana Wolfová

Vystudovala Fakultu potravinářské a biochemické technologie na VŠCHT v Praze. Byliny jsou součástí jejího života už od dětství a pracuje s nimi celý svůj profesní život, ať už v oblasti vývoje nebo později jako vedoucí týmů ve firmách, které využívaly léčivých účinků přírody. V roce 2017 nastoupila do LEROSu s představou oživení tradice a výchovy dalších generací k používání bylinek a zdrojů přírody. Nyní řídí výrobní procesy a procesy zabezpečení kvality a dohlíží, aby zákazníkům bylinkové kompozice přinesly radost a pomohly jim v době, kdy je něco trápí.

Číslo receptúry: 1983

Plody růže šípkové (šípky) jsou mimořádně bohaté na vitamín C (až 1700 mg na 100 g čerstvých plodů).

Viac o receptúre

Vône

Chuť

Každý deň

Vyberte si hrníček, který potěší Vaše oči. Vložte do něj čajový sáček s bylinkami. Zalijte jej horkou vodou. Zavřete oči a 10 minut myslete na krásu rozvíjejících se květů růže šípkové, které se na podzim promění v jasně červené šípky. Poté si pomalu, v klidu vychutnávejte každý doušek tohoto lahodného čaje.

Ruža šípová 100 %

Šípky, které neuspí, ale pomohou při nachlazení
Prejsť do herbára
Typ čaju Jednodruhový
Počet nálevových vreciek v balení 10 ks
Hmotnosť čaju v balení 25 g
Typ balenia nálevové vrecúško
Chuť nasládlá, kyselkavá
Udržitelnost Kompostovatelný sáček bez kovové sponky, Papírový přebal bez PVC, Krabička z papíru s FSC certifikátem & bez celofánu