Zažijte léto s levandulí.

Šípek imunita

Bylinný čaj z plodů šípku na podporu přirozené obranyschopnosti organismu a odolnosti dýchacích cest.

Růže šípková 100 %

Šípek imunita

Bylinný čaj z plodů šípku na podporu přirozené obranyschopnosti organismu a odolnosti dýchacích cest.

Růže šípková 100 %

49 Kč

10 ks, nálevový sáček

Skladem
- +
BEZ KONZERVANTŮ BEZ LEPKU BEZ UMĚLÝCH SLADIDIDEL PRO VEGANY

Popis

Receptura

Rituál

Byliny

Parametry

popis

Bylinný čaj z šípků podpoří Vaši imunitu a odolnost dýchacích cest. Šípky jsou známé pro vysoký obsah vitamínu C i pro svou antioxidační schopnost. Lidé je sbírali už v prehistorickém období a informace o jejich blahodárných vlastnostech se objevovaly už ve středověkých herbářích. Ve slavném Mattioliho herbáři z 16. století je šípkům věnována celá kapitola s názvem „O Ruoži Kapitola“.

Příprava

Nálevový sáček přelijeme šálkem (250 ml) vařící vody a necháme 10 minut vyluhovat.

Chuť a vůně

Čaj z šípků má výraznou sladkokyselou chuť, která Vás prohřeje i osvěží. Jedinečnou chuť čaje podtrhuje jasná rubínově červená barva nálevu a ovocně-bylinková vůně.

Upozornění

Nepoužívejte při přecitlivělosti na šípky. Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Vytvořil: Ing. Jana Wolfová

Vystudovala Fakultu potravinářské a biochemické technologie na VŠCHT v Praze. Byliny jsou součástí jejího života už od dětství a pracuje s nimi celý svůj profesní život, ať už v oblasti vývoje nebo později jako vedoucí týmů ve firmách, které využívaly léčivých účinků přírody. V roce 2017 nastoupila do LEROSu s představou oživení tradice a výchovy dalších generací k používání bylinek a zdrojů přírody. Nyní řídí výrobní procesy a procesy zabezpečení kvality a dohlíží, aby zákazníkům bylinkové kompozice přinesly radost a pomohly jim v době, kdy je něco trápí.

Číslo receptury: 1983

Kdo by neznal kance se šípkovou omáčkou ze slavného filmu Slavnosti sněženek. Tento film, který zpopularizoval využití šípků v gastronomii byl uvedený v roce 1983.

Více o receptuře

Vůně

Chuť

Každý den

ČAS NA SEBE

Vyberte si hrníček, který potěší Vaše oči. Vložte do něj čajový sáček s bylinkami.

Zalijte jej horkou vodou.

Zavřete oči a 10 minut myslete na krásu rozvíjejících se květů růže šípkové, které se na podzim promění v jasně červené šípky.

Poté si pomalu, v klidu vychutnávejte každý doušek tohoto lahodného čaje.

Růže šípková 100 %

Typ čaje jednodruhový
Počet nálevových sáčků v balení 10 ks
Hmotnost balení 25 g
Typ čajového sáčku nálevový sáček
Chuť nasládlá, kyselkavá
Udržitelnost Kompostovatelný sáček bez kovové sponky, Papírový přebal bez PVC, Krabička z papíru s FSC certifikátem & bez celofánu