Třezalka tečkovaná Svatojánská bylina uklidní vaši mysl

Třezalka tečkovaná Svatojánská bylina uklidní vaši mysl

Droga se používá při různých nervových poruchách a při migréně. Zevně se užívá ke kloktání a k omývání infikovaných ran. Má hojivý a protizánětlivý účinek.

Latinský názov Hypericum perforatum

Ľudové názvy Bylina sv. Jana, Děravec, Krevníček, Krevník, Trezalka, Dřezalka, Čarovník, Svatojánský koření, Bylina svatojánská, Koření psotníkové.

Zbieraná časť Nať (Hyperici herba)

Obsahové látky Malé množství silice (0,6-3 ml/kg), triterpeny, steroly, fenolické látky: kys. kávová, kys. chlorogenová, proanthocyanidiny, flavonoidy (2-4 %, hyperin, rutin, quercitrin, isoquercitrin), bioflavonoidy, barviva - naftodiantrony (hypericin, vzniká z emodin anthronu přes pseudohypericin).

Doba zberu Červen - srpen

Sušenie, zosychací pomer Třezalku sušíme buď ve svazečcích zavěšených na stinném a vzdušném místě, nebo rozloženou v načechrané vrstvě do 10 cm. Sušení na slunci se nedoporučuje, protože nať mění barvu a zároveň ztrácí obsah silic. Během sušení otáčíme. Pokud použijeme umělé teplo, teplota nesmí překročit 35 °C. Třezalka patří mezi dobře se sušící byliny, jen je třeba hlídat suchost nejen stonků a listů, ale i květů. Často se stává, že se nať s praskotem láme, ale květy se ještě "mažou". Poupata květů usychají jako poslední. Dobře usušená nať musí být olistěná, mít svěže zelenou barvu a žlutý květ. Balíme do papírových a jutových obalů.

Kde sa ukrýva Třezalka tečkovaná

Obrázok produktu Stomaran sypaný
SUKL

Stomaran sypaný

Obrázok produktu Alvisan NEO
SUKL

Alvisan NEO

Obrázok produktu Alvisan NEO sypaný
SUKL

Alvisan NEO sypaný

Obrázok produktu Stomaran
SUKL

Stomaran

Obrázok produktu Species nervinae Planta
SUKL

Species nervinae Planta

Obrázok produktu Fytokliman Planta
SUKL

Fytokliman Planta