Víte jak poděkovat paní učitelce? Máme pro vás tip na krásný dárek. Konec školního roku s vůní bylinek.

Leros & příroda

Příroda je pro nás nekonečnou inspirací. Jsme proto rádi, když jí můžeme alespoň trochu ulehčit. Proto neustále hledáme nové, šetrnější materiály a investujeme do strojového vybavení, díky kterému můžeme vyrábět udržitelněji.

Krabičky Leros bylinných čajů

Většina našich krabiček Leros je vyrobená z papíru s FSC certifikátem a vy si tak můžete být jisti, že svým nákupem podporujeme šetrné lesní hospodaření k přírodě

Postupně nahrazujeme celofán na krabičkách a přecházíme na krabičky uzavřené papírovým zámkem nebo samolepkami. Ročně tak ušetříme 4 tuny celofánu.

Zmenšili jsme krabičky na 10 čajových sáčků. Díky zmenšení krabiček ušetříme ročně 1 tunu papíru a zhruba 70 tun CO2 tím, že budeme na jejich dopravu potřebovat méně nákladních aut.

Přebaly

Všechny Leros přebaly (tedy obálky chránící čerstvost a aroma bylinek v čajovém sáčku) jsou vyrobeny z papíru bez plastové svařitelné vrstvy. Přebaly tak můžete jednoduše zrecyklovat.

Čajové sáčky bylinných čajů Leros bez sponek

Většina našich bylinných čajů je nově vyráběna na zbrusu nových linkách metodou uzlík & uzlík. Díky investicím do strojového vybavení tak ročně uspoříme 56 000 metrů drátu. 

Čajové sáčky Leros bez plastů

Dvoukomorové čajové sáčky, tedy ty se šňůrkou a visačkou, jsou vyrobené z čistě přírodního materiálu (z vláken  abaca a dalších rostlin). Čajový sáček tak můžete po použití kompostovat, doporučujeme však odtržení visačky a šňůrky, které se rozkládají déle než čajový sáček a lépe jim bude v komunálním odpadu.

Plovoucí sáčky, tedy ty bez visačky a šňůrky, u řad Naše bylinka a SÚKL zatím zůstávají se svařitelnou plastovou vrstvou, ale hledáme ekologičtější řešení, které by tyto sáčky nahradilo.