O Lerosu

Jsme rodina Leros. Již 60 let s láskou tvoříme příběh bylinek. Rozumíme bylinkám, ctíme tradice a přinášíme kvalitní přírodní výrobky plné vůně, pohody a zdraví do Vašeho každodenního života.

V roce 1954 se začal pod hlavičkou státního podniku Léčivé rostliny Zbraslav psát příběh bylinek z české a slovenské přírody. Značka Leros se zrodila v roce 1994 a na jaře roku 2018 se přidala do rodiny Kofola, se kterou výrazně souzní v otázkách blízkosti a úcty k přírodě.

Pěstitelé a sběrači nosí do výkupen Leros ty nejlepší bylinky už více než 60 let a my tak pokračujeme v tradici výroby léčivých čajů a bylinných směsí v té nejvyšší kvalitě. Vzácnou úrodu citlivě skladujeme a zpracováváme tak, aby si uchovala své zázračné vlastnosti. Chemickým a konzervačním přísadám se v Lerosu zásadně vyhýbáme, a proto jsou všechny naše výrobky zaručeně tím nejčistším, co může příroda nabídnout. 

Vnímáme obrovskou sílu, která se skrývá v bylinkách. Obdivujeme jejich zázračný klid a harmonii, jež se dokáže promítnout i do čajů a posléze také do lidí, kteří je pijí. Vážíme si léčivých účinků přírody, se kterou jsme neodmyslitelně spjatí, a chceme lidem neustále připomínat, že se na ni vždy mohou s důvěrou obrátit. V nabídce máme nejen chutné nápoje, ale i skutečně plnohodnotná léčiva určená na širokou škálu nemocí a neduhů, posvěcená Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Naše byliny a čaje

Naší jedinečnou kompetencí je výroba farmaceutických čajových směsí  a jednodruhových bylinných čajů, které lze indikovat při různých diagnózách ve všech hlavních lékařských oborech. Jedná se o výrobky, které jsou připraveny podle osvědčených receptur a s přihlédnutím k moderním výzkumům a poznatkům.

Vybrané farmaceutické speciality a bylinné čaje prošly schválením ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, mají tedy řádnou registraci a certifikaci jako léčiva.

Produkty řady LEROS BABY se již po generace těší velké oblibě. Jsou to vybrané čajové směsi připravované s ohledem na veškerá specifika výživy malých dětí, těhotných a kojících maminek. Tato řada je vyvíjena ve spolupráci s předními pediatry a odborníky na dětskou výživu. Možná si pamatujete modrou krabičku s květy heřmánku, možná ji máte doma z retro edice vydané v roce 2019. Dětský heřmánkový čaj je v naší stálé nabídce a patří mezi nejprodávanější produkty. 

Řada LEROS NATUR zahrnuje kvalitní funkční bylinné směsi prodávané i mimo sítě lékáren. Jsou to čistě bylinné směsi bez umělých, chemických, konzervačních látek a umělých aroma. Spojujeme tak tradiční ověřené receptury, bezpečnost certifikované výroby a nesporné přírodní účinky bylin.

Novinkou roku 2019 je řada LEROS ČAJOVNA, která zahrnuje 9 originálních čajových směsí a pravých čajů. Zážitková řada plná chutí a vůní je v základu bylinná. Dává tak bylinkám nový rozměr. Nejsou pouze léčivé, jsou i chutné a nemusí se užívat jen pro léčení nebo prevenci, ale skvěle svým kouzlem naplní chvíle pohody s rodinou či přáteli.

Leros vypráví příběh bylinek, který v každém šálku píše jinou kapitolu. Otevírá dveře do přírody, vrací se k tradici a zároveň moderním designem souzní s 21. stoletím.