Blog

Douška mateří od kašle uleví

Douška mateří od kašle uleví

Přečíst příběh
Bylinky na akné

Bylinky na akné

Mnoho z nás dobře ví, že ačkoliv je akné spojováno zejména s obdobím puberty, můžeme se s ním setkávat i mnohem později, když je mladistvá svěžest už dávnou minulostí. I v tomto případě nám mohou pomoci bylinky. Ty nejlepší pomocníky vám představíme v tomto článku.

Avokádové cupcaky s violkou

Avokádové cupcaky s violkou

Violky, lidově označované jako fialky nebo macešky, vynikají svojí krásnou barvou. Na okrajích listnatých a smíšených lesů, u potoků, v parcích, na loukách nebo i jako okrasné květiny v zahradách či parapetech jich můžete najít na stovky druhů, které se od sebe liší nejen barevným provedením a velikostí, ale i zda oplývají intenzivní vůní nebo ne.

Rozmarýnová voda na posílení vlasů a proti lupům

Rozmarýnová voda na posílení vlasů a proti lupům

Rozmarýn je bylinka, která má také blahodárné účinky na naše vlasy a vlasovou pokožku. Můžete z něj vyrobit třeba voňavou vlasovou vodu, která stimuluje a prohřívá vlasovou pokožku.

Osvěžující a hydratační kosmetika s bazalkou a verbenou

Osvěžující a hydratační kosmetika s bazalkou a verbenou

Jaro sebou přináší více sluníčka, ale u někoho může vyvolat i jarní únavu. Jestli se také cítíte po zimě unaveni a vaše pokožka potřebuje jarní vzpruhu vyzkoušejte tělovou kosmetiku s bazalkou & verbenou.

Violka a její tři barvy

Violka a její tři barvy

Violku trojbarevnou zná téměř každý. Roste v mnoha zahradách jako drobná okrasná rostlinka, jejíž květ je sice převážně modrý až fialový, ale část korunních lístků může být zabarveno do žluta a bíla. Existují i varianty bez fialové barvy – pouze žlutobílé. Okvětní lístky jsou často protkány tmavšími liniemi, což jim dodává jedinečný a složitý vzhled.

Pampeliškový olej

Pampeliškový olej

Louky jsou doslova poseté zlatými květy pampelišek. Říká se, že májová pampeliška chytá do svých květů nejvíc slunečních paprsků. Navíc jsou tyto krásné žluté květy jsou plné protizánětlivých antioxidantů, flavonoidů, polyfenolů, a minerálů. Všechny tyhle látky podporují a chrání vaše buňky, zklidňují podráždění pokožky a také vyživují suchou kůži, kterou zároveň chrání před stárnutím související s UVB zářením. Vyrobte si domácí pampeliškový olej a rozkveťte do krásy stejně jako pampeliška!