Vzhledem k vytíženosti eshopu doporučujeme vánoční dárky objednat co nejdříve. Dle zkušeností z předchozích let dopravci spolu s blížícími se svátky prodlužují termíny dodání. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Blog

Bylinné čaje v novém

Bylinné čaje v novém

Přečíst příběh
Síla podzimních kořenů

Síla podzimních kořenů

V kořenech se ukrývá velká síla a čas na jejich vyrytí nastává právě v období podzimu. Bylina v čase po odkvětu slábne a všechnu sílu předá zpátky pod zem do svých léčivých kořenů.

Vítej podzime!

Vítej podzime!

22. září nastává podzimní rovnodennost tedy den, kdy končí astronomické léto. Tento den vítá a bránu k podzimu otevírá jasně žlutý zlatobýl, zvaný též zlatý klíč. Trsy zlatobýlu nyní zdobí mnohé předzahrádky, louky nebo i výmoly okolo cest.

Kaštany pro krásné vlasy i na bolavé klouby

Kaštany pro krásné vlasy i na bolavé klouby

Přicházející podzim ohlašují kaštany se svými pichlavými plody, ze kterých děti rády vyrábějí zvířátka. Kaštany se však nehodí pouze pro děti či lesní zvěř. I vy si z nich můžete vyrobit olej nebo suchý šampon.

Jeřáb ptačí pro zdraví i na ozdobu

Jeřáb ptačí pro zdraví i na ozdobu

Na jeřabinách si rádi pochutnají ptáci i lesní zvěř, aby ve zdraví přečkali zimní období. Stejně tak i my můžeme využít síly jeřabin, posílit naši imunitu a připravit se tím na nevlídnou zimu.

Kopřivová semínka

Kopřivová semínka

Kopřiva je bylina, která provázela naše předky od nepaměti. Na jaře sbíráme čerstvé listy, přicházejícím podzimním čase se zaměříme na její semínka nebo pyl.

HERBÁŘ aneb sbírka bylin

HERBÁŘ aneb sbírka bylin

Správná bylinkářka si kromě sběru a zpracování bylinek tvoří i svůj herbář. Lépe tak pozná sbírané byliny a navíc herbář může předat spolu se svými poznámkami své nástupkyni.