Blog

Bábovka s červenou čočkou a hřejivým kořením

Bábovka s červenou čočkou a hřejivým kořením

Přečíst příběh
Rozmarýnový prohřívací masážní olej

Rozmarýnový prohřívací masážní olej

Rozmarýn je bylinka, které se také lidově říká posvátný keř. Naložený v oleji při vnějším použití (masáž nebo koupel) pomáhá rozproudit energii a krevní oběh. Vyrobte si vlastní masážní olej nebo se zamilujte do některé z našich kosmetických novinek z řady Rozmarýn & jalovec.

Mrkvové krekry s bazalkou tulsi

Mrkvové krekry s bazalkou tulsi

K měsíci lednu tradičně patří odpočinek a sbírání síly do nového roku. Latinské označení tohoto měsíce odkazuje do římské mytologie na boha Januse, který se vyobrazuje s dvěma tvářemi. Jedna tvář se dívá do minulosti, druhá do budoucnosti, čímž symbolizuje změnu, přechod z jednoho stavu do jiného, začátky a konce.

Měsíční nápoj

Měsíční nápoj

21. 1. 2023 nás čeká první novoluní v roce. Novoluní (zvláště první v roce) značí nové začátky Podpořte svoji vizi s energií novoluní a připravte si měsíční elixír pro „nové začátky“.

Domácí levandulové šumivé koule do koupele

Domácí levandulové šumivé koule do koupele

Leden je ve znamení zklidnění, které přináší bylinky i dlouhá koupel s vůní levandule. Levandulové aroma v šumivých tabletách do koupele navodí pocit harmonie. Můžete si je jednoduše vyrobit dle našeho návodu a ke koupeli si dopřát i šálek Levandulového zklidnění.

Spalovací rituál: Spalte vše zlé

Spalovací rituál: Spalte vše zlé

S novým rokem začíná další životní etapa a vy byste proto měli uzavřít starý cyklus a předešlý rok. Začátek Nového roku - je to velmi významný čas pro „prospernou magii“. Nebojte se trochu si "začarovat" v dobrém, aby všechno zlé odešlo.

Levandulová historie

Levandulová historie

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia, též jako Lavandula officinalis) je bylina, která je po celé Evropě dobře známa a hojně pěstována. V posledních několika letech její popularita v Čechách i na Moravě značně stoupla. K dostání je řada produktů, od domácích levandulových šťáv a limonád, přes přírodní kosmetická mýdla, až k levandulovým svíčkám a polštářům. Vyrostlo u nás několik desítek levandulových farem, kde se levandule pěstuje a zároveň zpracovává na tyto výrobky. Kde se ale levandule vzala a jak se historicky používala?