Lidé z LEROSu

Základem DNA LEROSu jsou byliny. Neméně důležitou složkou jsou však i lidé, kteří v LEROSu pracují ať už ve výrobním závodě ve Strážnici nebo v zbraslavských kancelářích. Někteří svázali svůj život s LEROSem již před desítkami let, ale pro všechny jsou byliny důležitou součásti života. Je jich více než 140, takže vás seznámíme jen s některými z nich.

 

Martin Mateáš
CEO

Zajímá vás, kdo je našim bylinkovým náčelníkem? Už 4 roky nás vede Martin Mateáš, který chce navázat na kořeny značky LEROS a zároveň otevřít svět bylin i mladším generacím. Martin se neúnavně snaží obnovit tradici řemeslného sběru bylinek, ke kterému ho přivedl jeho tatínek. Mezi jeho nedávné úspěchy patří nově certifikované BIO oblasti pro sběr i pěstování bylin a také obnova strojového vybavení našich závodů. Většinou ho najdete na cestách mezi Strážnicí, Prahou a Varšavou, ale občas oblékne montérky a nosí pytle s bylinami v našem strážnickém závodě.

 
 
Jana Wolfová
Quality and Regulatory Director/ QP 

Víte, kdo dohlíží na to, aby všechny naše produkty byly prvotřídní? Přece naše Jana. Je vystudovanou biochemičkou, která v LEROSu pracuje už 5 let. Svoje zkušenosti z vývoje a výroby bylinných kosmetických přípravků a sirupů zúročuje v práci, která k ní podle jejích slov patří. Dává pozor, aby naše bylinky a čaje z nich vyrobené byly opravdu kvalitní, chutné, bezpečné a aby lidem přinášely přesně to, co od nich očekávají. Lásku k bylinkám podědila po babičce a téměř každý den vzpomíná na to, co ji o bylinkách učila. A co Janu na její práci nejvíc baví? Různorodost, pestrobarevnost, možnosti přírody, práce s lidmi a příležitost předávat dál své znalosti a zkušenosti. A ještě musíme na Janu prozradit jednu zajímavost: s oblibou sbírá opuštěné kameny a dlažební kostky.

 
Vitězslav Juřík
Production director

Ačkoliv studoval zemědělství 23 let pracoval ve výrobních závodech společnosti Kofola. Do LEROSu nastoupil v lednu 2022 a od té doby nasává vůni bylinek, a hlavně se stará o výrobu našich čajů a také o všechny budovy a zařízení. Kromě toho musí vědět, kdy a kam které byliny zasadit, jak je sklidit, správně usušit a oproti nápojářskému průmyslu v LEROSu využije svá studia. Je milovníkem heřmánku a levandule, které snoubí své chutě a vůně v našem čaji Zklidnění. Kromě své práce miluje i svoji rodinu a ve volném čase ho můžete potkat v okolí Strážnice v sedle silného stroje.

  
Andrea Olejníková
laborantka-kvalitářka

Pojďme se podívat i do laboratoře. Najdeme tam Andreu s oblibou v bílé. Když před čtyřmi lety opouštěla práci farmaceutky, bílého oblečení se nechtěla vzdát, tak je jen vyměnila za to laboratorní v nás v LEROSu. Andreiným úkolem je analýza všech bylinek od vstupních surovin až po výsledný produkt, zpracování protokolu a propuštění surovin do konkrétních výrobků. S pečlivostí sobě vlastní kontroluje i kvalitu hotových produktů a dohlíží na uložení všech vzorků do archivů. Kromě milovaných dětí si ráda užívá i jízdu na kole a četbu.

 

 
Karel Hrbek
Marketingový ředitel

Vzděláním těsně vedle. Sice vysoká škola zemědělská, ale obor chovatel. 2 semetry pěstování zemědělských plodin. Po dlouhých letech vyměnil Kofolu za bylinky a začal objevovat krásy Jižní Moravy. V LEROSu pracuje na tom, abychom to co je v přírodě krásné, léčivé a harmonické dokázali, co nejméně dotčené předat dál, těm co to potřebují a aby naše čaje a další výrobky lákaly svým vzhledem, vůní a chutí. Polovinou hlavy stále v představách co nového a jedinečného bychom mohli vytvořit a vybudovat. Má rád změny a tak miluje když na jaře bíle vykvetou aleje nebo zežloutnou louky pampeliškami a na podzim se zase listí zbarví do červena. Nejkrásnější chvíle na zimních toulkách přírodou, v sedle kola na kopcích Kokořínska nebo u dobrého jídla v příjemné restauraci. Miluje římský heřmánek, kadidlo a čaj Levandulové zklidnění.

 
Aneta Kašparová
Manažer nákupu
Aneta si v LEROSu vyzkoušela nákup obalů a nyní už dává směr a řád celému nákupu. Uzavírá smlouvy, potkává se s dodavateli a farmáři a kontroluje naše vlastní zdroje. Pro tuto práci ji vybavilo i studium na Mendelově univerzitě a hlavně vášeň pro bylinky. Jak sama říká: “Miluji vůni bylin, která mě prostoupí poté, co projdu našimi sklady bylinek.” Její nejoblíbenější bylinkou je všemocný heřmánek a chladivá máta. A v jejím hrnečku najdete nejčastěji náš čaj Očista mysli.
 
Anna Schlindenbuch
Senior brand manager


Od roku 2019 se stará o značku LEROS. Její práce je stejně pestrá jak rozkvetlá bylinková louka. Zahrnuje podobu LEROS produktů, jejich komunikaci, sociální sítě i starost o eshop. Každý den tak může přičichnout k něčemu jinému. Vyrostla v zahradě plné květin a bylinkové čaje ji provází celý den. Ráno si uvaří oblíbený Čaj ze Strážnice, po obědě si vychutná Pomeranč & rakytník a večer se si užije klid s Vnitřní harmonií.

 
Antonín Hanák
Mechanik

Bez použití strojů bychom přání všech našich zákazníků nedokázali splnit. Jeden přístroj totiž zvládne dát čaj do pytlíku, opatřit cedulkou a zabalit do krabičky. Na to, aby všechno šlapalo jako hodinky, dohlíží Tonda, mechanik se zlatýma rukama, který je s námi už 17 let. Je radost sledovat ho v pracovním procesu: se stroji se mazlí, rozumí jim a umí to s nimi. Neexistuje technický problém, se kterým by si Tonda neporadil. O tom, že jde o jeho životní lásku, svědčí i jeho největší koníček, velké zemědělské stroje, do kterých se pouští po návratu z práce. Kde je Tonda, tam je veselo, kromě toho, že je veselá kopa, je ale i obětavý, férový a nikdy neodmítne pomoc.

 

 

Marcela Zalubilová
Vedoucí výkupny Strážnice

Pamatujete si na školní výkup bylin? Dnes vás do něj už nikdo nenutí, ale v pozměněné podobě je tu pořád. O ten náš se ve strážnické nákupně stará vedoucí Marcela. Komunikuje se sběrači, pěstiteli i školami, hlídá ceny výkupu a provoz sušárny, a nakonec převáží bylinky tam, kde jsou zrovna potřeba. Marcela pracuje v LEROSu ne různých pozicích už 16 let, pořád ji ale baví práce s lidmi a naslouchání jejich příběhům. Miluje svou rodinu, přírodu, zvířata a práci na zahradě.

 
Vlasta Flohrová
QA Managerka

QA Managerka Vlasta vystudovala tak trochu tajuplný obor s názvem klinická a toxikologická analýza a už 20 let tvoří neodmyslitelnou součást LEROSího týmu. Nejprve pracovala ve vývoji, poté si vzala na starost všechny interní systémy kvality. Kromě dohledu nad kvalitou a bezpečností našich produktů pilně pracuje na tom, abychom se vyvíjeli v souladu s nejnovějšími vědeckými i technickými poznatky. A občas si odskočí zpátky do vývoje, aby nezapomněla, jak voňavá je práce s bylinkami. Na její práci ji fascinuje efekt motýlích křídel – jak i nepatrná změna v procesu nebo postupu dokáže výrazně zjednodušit nebo zefektivnit lidem práci a zároveň zachovat to, co je pro nás nejdůležitější – kvalitu, bezpečnost a účinnost našich produktů. Vlastinou oblíbenou bylinou je koprník štětinolistý, vůně jejího dětství a bezstarostných prázdnin. A když má volno, tančí flamenco.

 
Jana Konečná
Manažerka kvality

Za kvalitou našich čajů nestojí jen příroda, ale také naše kolegyně z laboratoře, kterou všechny naše výrobky procházejí. Manažerka kvality Jana vystudovala hned dvě univerzity se zaměřením na jakost potravin a v LEROSu kontroluje vstupní suroviny i čaje v různých fázích jejich výroby. Detailně se věnuje také čajům, které jsou SÚKL certifikované jako léčivo a které mají nejen přesně definované složení, ale také předepsané limity obsahů účinných látek dle Českého lékopisu.