POZOR: Pouze do zítřka 20.6. máte možnost zakoupit dárek pro paní učitelku, u kterého garantujeme doručení do čtvrtka 27.6. Pozdější objednávky mohou dojít včas, ale nelze to již zaručit.

Lidé z Lerosu

Základem DNA Lerosu jsou byliny. Neméně důležitou složkou jsou však i lidé, kteří v Lerosu pracují ať už ve výrobním závodě ve Strážnici nebo v zbraslavských kancelářích. Někteří svázali svůj život s Lerosem již před desítkami let, ale pro všechny jsou byliny důležitou součásti života. Je jich více než 140, takže vás seznámíme jen s některými z nich.

 

Martin Mateáš
CEO

Zajímá vás, kdo je našim bylinkovým náčelníkem? Už 4 roky nás vede Martin Mateáš, který chce navázat na kořeny značky Leros a zároveň otevřít svět bylin i mladším generacím. Martin se neúnavně snaží obnovit tradici řemeslného sběru bylinek, ke kterému ho přivedl jeho tatínek. Mezi jeho nedávné úspěchy patří nově certifikované BIO oblasti pro sběr i pěstování bylin a také obnova strojového vybavení našich závodů. Většinou ho najdete na cestách mezi Strážnicí, Prahou a Varšavou, ale občas oblékne montérky a nosí pytle s bylinami v našem strážnickém závodě.

 
 
František Beneš
Finanční ředitel

František Beneš, kterému pod rukama prochází doslova každá vydělaná i utracená koruna, je pro chod Lerosu naprosto nepostradatelný. Ekonomii vystudoval na zemědělské univerzitě, ale k bylinkám jeho cesta vedla oklikou přes auditorskou firmu a naši mateřskou společnost Kofola. K našim čajům poprvé přičichl před pěti lety a zamiloval se do nich. Rád si vychutná šálek svého oblíbeného čaje Maximum Imunita třeba po projížďce na kole nebo pořádné lyžovačce s dětmi.

 
Roman Zúrik
Obchodní ředitel

 Práci Romana a jeho týmu spatříte pokaždé, když na regále obchodů či v nabídce restaurací potkáte naše bylinky. Roman je totiž už skoro tři roky hlavou našeho obchodního týmu. Pro inspiraci a vnitřní sílu se obrací k přírodě. Rád se vydává na pěší túry, letos například na slavnou pouť do Santiago de Compostela. Svoji vášeň krotí šálkem naší Vnitřní harmonie, ale nepohrdne ani kvalitním ovocným čajem z řady Čajový dýchánek.

 
Jana Wolfová
Quality and Regulatory Director/ QP 

Víte, kdo dohlíží na to, aby všechny naše produkty byly prvotřídní? Přece naše Jana. Je vystudovanou biochemičkou, která v LEROSu pracuje už 5 let. Svoje zkušenosti z vývoje a výroby bylinných kosmetických přípravků a sirupů zúročuje v práci, která k ní podle jejích slov patří. Dává pozor, aby naše bylinky a čaje z nich vyrobené byly opravdu kvalitní, chutné, bezpečné a aby lidem přinášely přesně to, co od nich očekávají. Lásku k bylinkám podědila po babičce a téměř každý den vzpomíná na to, co ji o bylinkách učila. A co Janu na její práci nejvíc baví? Různorodost, pestrobarevnost, možnosti přírody, práce s lidmi a příležitost předávat dál své znalosti a zkušenosti. A ještě musíme na Janu prozradit jednu zajímavost: s oblibou sbírá opuštěné kameny a dlažební kostky.

 
Vitězslav Juřík
Production director

Ačkoliv studoval zemědělství 23 let pracoval ve výrobních závodech společnosti Kofola. Do LEROSu nastoupil v lednu 2022 a od té doby nasává vůni bylinek, a hlavně se stará o výrobu našich čajů a také o všechny budovy a zařízení. Kromě toho musí vědět, kdy a kam které byliny zasadit, jak je sklidit, správně usušit a oproti nápojářskému průmyslu v LEROSu využije svá studia. Je milovníkem heřmánku a levandule, které snoubí své chutě a vůně v našem čaji Zklidnění. Kromě své práce miluje i svoji rodinu a ve volném čase ho můžete potkat v okolí Strážnice v sedle silného stroje.

  
Andrea Olejníková
laborantka-kvalitářka

Pojďme se podívat i do laboratoře. Najdeme tam Andreu s oblibou v bílé. Když před čtyřmi lety opouštěla práci farmaceutky, bílého oblečení se nechtěla vzdát, tak je jen vyměnila za to laboratorní v nás v LEROSu. Andreiným úkolem je analýza všech bylinek od vstupních surovin až po výsledný produkt, zpracování protokolu a propuštění surovin do konkrétních výrobků. S pečlivostí sobě vlastní kontroluje i kvalitu hotových produktů a dohlíží na uložení všech vzorků do archivů. Kromě milovaných dětí si ráda užívá i jízdu na kole a četbu.

 

 
Karel Hrbek
Marketingový ředitel

Vzděláním těsně vedle. Sice vysoká škola zemědělská, ale obor chovatel. 2 semetry pěstování zemědělských plodin. Po dlouhých letech vyměnil Kofolu za bylinky a začal objevovat krásy Jižní Moravy. V Lerosu pracuje na tom, abychom to co je v přírodě krásné, léčivé a harmonické dokázali, co nejméně dotčené předat dál, těm co to potřebují a aby naše čaje a další výrobky lákaly svým vzhledem, vůní a chutí. Polovinou hlavy stále v představách co nového a jedinečného bychom mohli vytvořit a vybudovat. Má rád změny a tak miluje když na jaře bíle vykvetou aleje nebo zežloutnou louky pampeliškami a na podzim se zase listí zbarví do červena. Nejkrásnější chvíle na zimních toulkách přírodou, v sedle kola na kopcích Kokořínska nebo u dobrého jídla v příjemné restauraci. Miluje římský heřmánek, kadidlo a čaj Levandulové zklidnění.

 
Aneta Kašparová
Manažer nákupu

Aneta si v Lerosu vyzkoušela nákup obalů a nyní už dává směr a řád celému nákupu. Uzavírá smlouvy, potkává se s dodavateli a farmáři a kontroluje naše vlastní zdroje. Pro tuto práci ji vybavilo i studium na Mendelově univerzitě a hlavně vášeň pro bylinky. Jak sama říká: “Miluji vůni bylin, která mě prostoupí poté, co projdu našimi sklady bylinek.” Její nejoblíbenější bylinkou je všemocný heřmánek a chladivá máta. A v jejím hrnečku najdete nejčastěji náš čaj Očista mysli.

 
Jakub Hřiba
Specialista plánování výroby

Výroba čajů v našem strážnickém závodě musí běžet jako na drátkách. O to, aby vše fungovalo, jak má se stará Jakub Hřiba. Jakub plánuje výrobu a kontroluje skladové zásoby tak, aby vše bylo včas na pultech obchodů. Mezi našimi kolegy je nepřehlédnutelný, protože jeho tělo zdobí mnoho povedených tetování. Mezi poslední přírůstky patří šálek čaje. Jeho oblíbeným čajem je Vyrovnaný cukr, protože Jakub je sladký i bez cukru.

 
Anna Schlindenbuch
Senior brand manager


Od roku 2019 se stará o značku Leros. Její práce je stejně pestrá jak rozkvetlá bylinková louka. Zahrnuje podobu Leros produktů, jejich komunikaci, sociální sítě i starost o eshop. Každý den tak může přičichnout k něčemu jinému. Vyrostla v zahradě plné květin a bylinkové čaje ji provází celý den. Ráno si uvaří oblíbený Čaj ze Strážnice, po obědě si vychutná Pomeranč & rakytník a večer se si užije klid s Vnitřní harmonií.

 
Antonín Hanák
Mechanik

Bez použití strojů bychom přání všech našich zákazníků nedokázali splnit. Jeden přístroj totiž zvládne dát čaj do pytlíku, opatřit cedulkou a zabalit do krabičky. Na to, aby všechno šlapalo jako hodinky, dohlíží Tonda, mechanik se zlatýma rukama, který je s námi už 17 let. Je radost sledovat ho v pracovním procesu: se stroji se mazlí, rozumí jim a umí to s nimi. Neexistuje technický problém, se kterým by si Tonda neporadil. O tom, že jde o jeho životní lásku, svědčí i jeho největší koníček, velké zemědělské stroje, do kterých se pouští po návratu z práce. Kde je Tonda, tam je veselo, kromě toho, že je veselá kopa, je ale i obětavý, férový a nikdy neodmítne pomoc.

 

 

Marcela Zalubilová
Vedoucí výkupny Strážnice

Pamatujete si na školní výkup bylin? Dnes vás do něj už nikdo nenutí, ale v pozměněné podobě je tu pořád. O ten náš se ve strážnické nákupně stará vedoucí Marcela. Komunikuje se sběrači, pěstiteli i školami, hlídá ceny výkupu a provoz sušárny, a nakonec převáží bylinky tam, kde jsou zrovna potřeba. Marcela pracuje v LEROSu ne různých pozicích už 16 let, pořád ji ale baví práce s lidmi a naslouchání jejich příběhům. Miluje svou rodinu, přírodu, zvířata a práci na zahradě.

 
Vlasta Flohrová
QA Managerka

QA Managerka Vlasta vystudovala tak trochu tajuplný obor s názvem klinická a toxikologická analýza a už 20 let tvoří neodmyslitelnou součást LEROSího týmu. Nejprve pracovala ve vývoji, poté si vzala na starost všechny interní systémy kvality. Kromě dohledu nad kvalitou a bezpečností našich produktů pilně pracuje na tom, abychom se vyvíjeli v souladu s nejnovějšími vědeckými i technickými poznatky. A občas si odskočí zpátky do vývoje, aby nezapomněla, jak voňavá je práce s bylinkami. Na její práci ji fascinuje efekt motýlích křídel – jak i nepatrná změna v procesu nebo postupu dokáže výrazně zjednodušit nebo zefektivnit lidem práci a zároveň zachovat to, co je pro nás nejdůležitější – kvalitu, bezpečnost a účinnost našich produktů. Vlastinou oblíbenou bylinou je koprník štětinolistý, vůně jejího dětství a bezstarostných prázdnin. A když má volno, tančí flamenco.

 
Jana Konečná
Manažerka kvality

Za kvalitou našich čajů nestojí jen příroda, ale také naše kolegyně z laboratoře, kterou všechny naše výrobky procházejí. Manažerka kvality Jana vystudovala hned dvě univerzity se zaměřením na jakost potravin a v LEROSu kontroluje vstupní suroviny i čaje v různých fázích jejich výroby. Detailně se věnuje také čajům, které jsou SÚKL certifikované jako léčivo a které mají nejen přesně definované složení, ale také předepsané limity obsahů účinných látek dle Českého lékopisu.

 
Hana Hrbáčková
Personální specialista

Leros má více než 140 zaměstnanců a většina z nich se v Lerosu nejdříve seznámila s naší personalistkou Hankou Hrbáčkovou. Hanka si přičichla k vůni bylinek v Lerosu už jako dítě: v Lerosu totiž pracoval už její tatínek. Ona už jako malá holka jezdila často okolo našeho závodu na kole a vdechovala vůni fenyklu, který jí připomínal sladký pendrek. Když ji nezastihnete v kanceláři, bude se nejspíše věnovat květinám a bylinkám na své zahrádce nebo se procházet ve strážnickém zámeckém parku se svými fenkami. A po návratu z procházky si uvaří nejspíše šálek svého oblíbeného Levandulového zklidnění.

 

 

Ludmila Ehrlichová 
Technolog výroby

Bylinky na půdě sice sušily už naše prabáby, ale výroba čajů v moderním závodě je přece jen o něco náročnější. Musí probíhat podle nastavených pravidel a každý čaj má přesně specifikovaný postup výroby. V LEROSU proto vše kontroluje z pozice technologa Ludmila Ehrlichová, která vystudovala na Veterinární a farmaceutická univerzitě obor Kvalita a bezpečnost potravin. Její oblíbenou bylinkou je voňavá růže a na začátku jara zahání únavu naší Bylinkovou energií. 

 
Štýblová Veronika
Specialista nákupu

Naše bylinkové čaje k vám putují v obalech, o jejichž nákup se stará kolegyně Veronika Štýblová. Po studiích na gymnáziu Veronika pracovala jako nákupčí v různých oborech a před rokem zakotvila v našem bylinkovém přístavu. Stará se o to, aby obaly zajišťovaly bylinkám optimální ochranu, ale také aby byly co nejšetrnější k přírodě.  V přírodě tráví Veronika svůj volný čas: na procházkách s rodinou nebo na výletech na kole. Po návratu z procházky si ráda dopřeje šálek našeho čaje Rakytník a pomeranč.

 
Nátálie Šmachová
Opetátorka adjustace

Na cestě do vašeho šálku bylinky projdou oddělením adjustace, kde je moderní stroje a naše operátorky bylinky zabalí do čajových sáčků a krabiček. Jednou z nich je i Natálka Šmachová, která v LEROSU pracuje více než rok, a kromě fajn kolegů se vždy těší i na nezaměnitelnou vůni bylinek. Po práci ji často najdete na procházce s pejskem nebo na zahrádce, kde pěstuje zeleninu a bylinky, třeba svoji oblíbenou mátu. Z LEROS čajů vám doporučuje vyzkoušet svůj oblíbený Bylinkový detox nebo Zdravou pleť s konopím a violkou.

 
PharmDr. Jan Martin, Ph.D.
Herbarista a autor receptur

Na boční straně našich krabiček najdete vždy jméno a podpis herbaristy, který sestavil recepturu čaje. Jedním z nich je i PharmDr. Jan Martin, Ph.D., který vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. Kromě toho, že sestavuje receptury pro LEROS čaje, vede v Hradci Králové ordinaci pro Českou fytoterapeutickou akademii, přednáší a píše odborné publikace. Ve volných chvílích rád zapojí své šikovné ruce a zvelebuje svůj dům i zahradu. Mezi jeho oblíbené bylinky patří i vlčí máky, které na nás nyní mávají skoro z každé louky. Najdete je třeba i v čaji Radostné usínání, jehož recepturu pro vás PharmDr. Jan Martin, Ph.D. připravil.