Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Bylinková purpura: vůně pravých Vánoce

Monika Čechová @bylinkova_terapie 9. 12. 2021

Vůně vánoční purpury vám pomůže zapomenout na shon a stres a navodí tu pravou atmosféru tradičních Vánoc. Používaly ji už naše prababičky a vy si ji můžete vyrobit snadno i doma.

Purpura (1).jpg
Bylinková purpura: vůně pravých Vánoce
Ingredience

Základem purpury jsou voňavé bylinky, například levandule, rozmarýn, tymián, mateřídouška, máta, meduňka, majoránka, šalvěj, dobromysl, květy růží, heřmánek, měsíček, listy jahodníku. Dále nesmí chybět koření, které je spojené s vánoční atmosférou jako třeba skořice, hřebíček, badyán, muškátový oříšek, kmín, anýz, fenykl, jalovec. Nemusíte použít nutně všechny bylinky a koření, stačí pouze ty, co máte rádi. I tak se ponese vašim domovem příjemná a intenzivní vůně Vánoc.

Postup
  1. Všechny bylinky a koření rozdrťte a řádně smíchejte.
  2. Můžete přidat také pár kapek éterického oleje a opět řádně promíchejte.
  3. Celou směs dobře uzavřete v sáčku a počkejte až nastane vánoční čas. Purpura by se měla odležet alespoň dva týdny před použitím.
Pálení purpury

Vůbec nevadí, když doma nemáte přímo kamna, protože purpuru můžete pomocí plechového tácku nebo vícevrstvého alobalu, na nízkou teplotu nahřát i v elektrické troubě či na sklokeramické desce. Zahříváním purpury se uvolňují aromatické látky z bylinek a koření a vůně se pomalu line po celém pokoji.

Dočetli jste? Vyzkoušejte