Vyzkoušejte naši novinku Očista těla a Očista mysli. Nyní v balíčku s dopravou zdarma!

Hloh jednosemenný Srdcová záležitost už na první pohled

Hloh jednosemenný Srdcová záležitost už na první pohled

Zlepšuje činnost srdce a průtok krve v srdci, snižuje krevní tlak. Plody obsahují vitamín C a mnoho bioflavonoidů, což je důležité pro silné a zdravé cévy.

Latinský název Crataegus monogyna

Lidové názvy Hložinky, Pluháč, Luhovec, Hložek, Trn, Trní, Hlohyně, Loh, Loch, Luhovec, Srdeční chléb

Sbíraná část Květ, list s květem, plod (Crataegi flos, Crataegi folium cum flore, Crataegi fructus)

Obsahové látky Aromatické aminy, stopy silice, flavonoidy (hyperin, quercitrin, 1-2 %), proanthocyanidiny (2-3 %), flavonové glykosidy (vitexin, orientin).

Doba sběru Květ, list s květem: květen - červen, plod: září - říjen

Sušení, sesychací poměr Květ sušíme v tenkých vrstvách na stinném a dobře větraném místě. K dosušení doporučujeme použít umělé teplo do 35 °C. Pokud je květ správně usušený má svou původní barvu i typickou kořenitou vůni. Balíme jej do papírových, popř. polypropylenových obalů. List s květem sušíme ve stínu na dobře větraném místě ve vrstvě 5-10 cm. Pokud použijeme teplo umělé, tak do 35 °C. Během sušení opatrně načechráváme. Dobře sušená droga kořenitě voní. List s květem balíme do papírových pytlů. Plody se nejlépe suší umělým teplem, až do teploty 60 °C. Pozor - plody musí mít tmavě červenou barvu - nesmí zhnědnout nebo zčernat. Hložinky občas promícháme, neboť se rády slepují. Plody uschováváme v jutových nebo síťovaných obalech - jsou poměrně těžké - v papírových obalech hrozí protrhnutí. Sesychací poměr: květ - 5:1, list s květem - 5:1, plod - 4:1.

Kde se ukrývá Hloh jednosemenný

Obrázek produktu Alvisan NEO sypaný
SUKL kvalita

Alvisan NEO sypaný

Obrázek produktu Fytokliman Planta
SUKL kvalita

Fytokliman Planta

Obrázek produktu Alvisan NEO
SUKL kvalita

Alvisan NEO