Vzhledem k vytíženosti eshopu doporučujeme vánoční dárky objednat co nejdříve. Dle zkušeností z předchozích let dopravci spolu s blížícími se svátky prodlužují termíny dodání. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Jmelí bílé Symbol Vánoc s kouzelně léčivými účinky

Jmelí bílé Symbol Vánoc s kouzelně léčivými účinky

Snižuje krevní tlak a má vliv na srdeční činnost. Působí mírně diureticky. Používá se také při příznacích stáří a aterioskleróze.

Latinský název Viscum album

Lidové názvy Jimelí, Jemela, Jmejlí, Jmel bílý, Omelí, Gmeil, Mejlí, Majlí, Amala, Čarodějná metla, Hromová metla, Hýmelí, Jamela, Jímelí, Mejdlí, Melé, Melí, Mílí, Muří noha, Najdlí, Posel bohů.

Sbíraná část Nať (Visci albi herba)

Obsahové látky Triterpeny, steroly, aminy (cholin, histamin, tyramin), fenolické látky (fenolové kyseliny, lignany), flavonoidy, proteiny (viscotoxin, lektiny).

Doba sběru Říjen - únor

Sušení, sesychací poměr Sušíme ve svazečcích na vzdušných místech přirozeným teplem nebo rozprostřené na sítech teplem umělým, nepřevyšujícím 40 °C. Po úplném usušení se nať přebere a odstraní případné příměsi kůry nebo silnější dřevnatělé větvičky. Jmelí není náchylné k zapaření. Pokud obsahuje plody, ještě před usušením je odstraníme (nepatří do sběru). Balíme do polypropylenových nebo jutových žoků.

Kde se ukrývá Jmelí bílé

LEROS Alvisan NEO sypaný
SÚKL kvalita

Alvisan NEO sypaný

LEROS Alvisan NEO
SÚKL kvalita

Alvisan NEO