Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Koupel v květech

Monika Golasovská @bylinkova_terapie 22. 7. 2021

Ponořte se do osvěžující lázně s květy a bylinami, kterými nás příroda obdarovává. Zklidněte mysl a vdechujte aroma blahodárných bylin. Odpočinete si, a navíc dopřejete péči své pokožce a vlasům, díky vonným silicím, které květy obsahují. A jaké květy jsme použili my?

Koupel v květech

Růže: při koupeli uvolní své vonné silice a díky nim harmonizuje ženskou psychiku, zmírňuje stres a napětí. Zároveň tonizuje a vypíná kůži a omlazuje.

Sléz: květy slézu obsahují velké množství slizových látek, které v koupeli zajistí hojení nemocné a zanícené kůže, také při výskytu akné a vřídků. 

Brutnák: čerstvý brutnák je bohatý na vitamin C a obsahuje kyselinu křemičitou, která je ve vodě rozpustná. Přispívá tak k výživě chrupavek kloubů a podporuje zdravý vývoj vlasů a nehtů.

Mateřídouška: v koupeli se doporučuje při rekonvalescenci po horečnatých chorobách a také nervově vyčerpaným lidem, kteří potřebují znovu nabrat sílu a nadechnout se.

Měsíček: se hojně používá při léčbě pokožky spálené sluncem, ale také k urychlení hojení malých povrchových ran. Napomáhá též pěstění suché a citlivé pokožky a kůže se sklonem k alergiím.

Heřmánek: má protizánětlivé a zklidňující účinky, podporuje hojení ran a zabraňuje tvorbě jizev, pomáhá při svědění, kožních nemocech a ekzémech.

Dobromysl: posiluje nervy, zlepšuje náladu a dokáže navodit optimistickou atmosféru a rozveselit mysl. V koupeli též uvolňuje svalové křeče a silice ve výparech usnadňují odkašlávání.