Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

KRÁSNÁ JAKO Z RŮŽE KVĚT

Monika Golasovská @bylinkova_terapie 9. 7. 2021

Téměř v každé zahradě otevírají nyní sluníčku své květy voňavé růže. Můžete se těšit jejich nežnou krásou, ale také využít jejich voňavé plátky pro podtržení Vašeho půvabu pomocí domácí pleťové vody či cukrového scrubu.

KRÁSNÁ JAKO Z RŮŽE KVĚT

Růže odpradávna symbolizuje ženskou krásu a mládí. Je též nenahraditelná v oblasti kosmetiky, působí na kůži nejen blahodárně, ale i hojivě. „Květ mládí“, jak se také růži přezdívá, zmírňuje drobné vrásky, navrací elasticitu kůže a je vhodný i pro citlivou a suchou pleť. 

Nejblahodárněji  působí okvětní plátky s červeným či tmavě růžovým zabarvením, které obsahují množství cenných flavonoidů, vonných silic, vosků a tříslovin. Používají se i květy bílé bohaté zase na množství hojivých slizových látek.

Růžová voda

Budou Vám stačit dvě hrsti čerstvých plátků růží (například z růže svraskalé, stolisté nebo turecké) z Vaší zahrady.

Okvětní plátky vhoďte do 200 ml vroucí vody, odstavte z plotýnky, zamíchejte a hrnec přikryjte pokličkou nebo plátýnkem. Nechte vyluhovat a odpočívat nejlépe přes noc v chladu.

Druhý den vodu z květů přefiltrujte a vaše růžová voda je hotová. Stačí ji přelít do alkoholem vydezinfikované skleničky a uložit do ledničky. Růžová voda vám takto vydrží  5-7 dnů.

Růžová voda poslouží jako jemné tonikum, hydratuje a harmonizuje pleť, pomáhá též zpevňovat povadlé kontury, umí redukovat kožní maz a stahuje rozšířené póry. Vaše pleť se při pravidelném používání rychleji regeneruje a je tak chráněná před tvorbou vrásek.

Na pleť se aplikuje pomocí rozprašovače, nebo kosmetického tampónku.

Růžový scrub

Květ růže zklidňuje nejen na pleť, ale i pokožku celého těla, třeba pomocí cukrového scrubu z plátků růže a kokosového oleje. Jemná masáž tímto scrubem podporuje krevní oběh, přispívá k výživě kůže, pomáhá zpomalit známky stárnutí a posiluje kapiláry. Růžový scrub působí hojivě na  kožní záněty a pomáhá též regenerovat suchou pokožku. 

Budete potřebovat:

500 g cukru krystal

2 lžíce kokosového oleje

2 hrsti čerstvých plátků růže

Vše vložte do misky a hmoždížem nebo tyčovým mixérem řádně podrťe. Po chvíli květy do cukru pustí svoji sytě růžovou barvu a provoní celou hmotu. Vše se dokonale propojí a vznikne růžová pasta, kterou pak můžete použít při koupeli na obličej i celé tělo.

Růžová voda i růžový cukrový scrub jsou skvělými pomocníky pro všechny typy pleti, od mladé problematické, přes přecitlivělou suchou a také pro náročnou zralou pleť.

 

Pro dokonalý zážitek s vůní růže si můžete dopřát šálek čaje z růžových květů nebo se nechat okouzlit vůní krému inspirovaného Ohněm, který obsahuje růžový hydrolát.