Osvěžující a hydratační přírodní kosmetika pro přicházející jaro Hydratační přírodní kosmetika

Ledové koule s květy a bylinkami

Monika Čechová @bylinkova_terapie 28. 7. 2023

Vykouzlete si slavnostní atmosféru a zchlaďte si váš oblíbený nápoj pomocí ledových koulí s květy a bylinkami. Návod na přípravu ledových květů z levandule jsme pro vás připravili s pomocí bylikářkou Monikou Čechovou

Leros ledové koule s květy a bylinkami
Ledové koule s květy a bylinkami

Na přípravu ledových koulí myslete alespoň dva dny dopředu, aby led stihnul dostatečne zmrznout.

Na výrobu budete potřebovat kulaté nafukovací balónky, bylinky nebo květy podle vašeho výběru a vodu.

My jsme na výrobu použili květy růží, hortenzie, macešky, pilát lékařský, třezalku, sléz nebo kvetoucí kontryhel. U růží a hortenzie vybíráme ne zcela rozvinuté květy, aby se nám při manipulaci neponičily a také lépe projdou hrdlem balónků.

Ledové koule s květy a bylinkami Leros

Poté květy a bylinky uchopte vždy jednou rukou mezi prsty tak, abyste je prostrčily otvorem balónku. Chce to trošku cvik, ale mějte trpělivost, jakmile se Vám podaří jednu bylinku bez újmy prostrčit, pak už to půjde lehce. Je dobré otvor balónku vždy předem trochu roztáhnout, pak jdou bylinky lépe prostrčit dovnitř. Jakmile je květ, nebo bylinka uvnitř balónku, otvor balónku nastrčte na vodovodní baterii nad dřezem a pevně přidržte, pak opatrně pusťte vodu a balónek pomalu napouštějte vodou, tak aby vznikla koule, tak akorát do ruky (velikost určí množství vody – ale pozor, všeho s mírou, balónek může prasknout).

Po naplnění balónku vodou na něm vytvořte uzel a utáhněte ho. Celý balónek naplněný vodou opatrně vložíme do mrazáku. Nechte v mrazáku dva dny a poté stačí koule zbavit gumových obalů z balónků

Ledové koule s květy a bylinkami Leros

Ledové koule s květy vypadají opravdu nádherně. Nejenže si s nimi schladíte svůj oblíbený nápoj v horkých letních dnech, ale také originálně vyzdobíte každou letní oslavu či party. 

Jejich pomíjivou ledovou krásu si můžete prohlédnout ve videu níže a vychladit si můžete jako my naši letošní novinku cold brew Eukalyptus s rooibosem.

Ledové koule s květy a bylinkami