Osvěžující a hydratační přírodní kosmetika pro přicházející jaro Hydratační přírodní kosmetika

Magie podzimní rovnodennosti

Monika Čechová @bylinkova_terapie 22. 9. 2023

V den podzimní rovnodennosti je den i noc stejně dlouhý. Dny rovnodennosti vždy předznamenávají změny období. Využijte magii těchto dní a pomocí malého rituálu dostaňte odpověď, jakým směrem se následující období ubírat.

Magie podzimní rovnodennosti

Podzimní rovnodennost může nastat mezi 20. a 23 září, s ohledem na to, kdy slunce na nebeské sféře prochází podzimním bodem. Znamená to, že v tento den podzimní rovnodennosti je den a noc stejně dlouhý. Světlo a tma je naprosto vyvážené, vnější svět je v harmonii se světem vnitřním. Cítíte, jak síla Slunce rychle slábne? Od zítřka budou všechny další dny nápadně kratší, chladnější a příroda nám to dává jasně znát. 

Dny rovnodennosti vždy předznamenávají změny období – jarní rovnodennost je příslibem nadcházejícího léta a podzimní rovnodennost ukazuje na blížící se zimu. Nově přicházející období svým způsobem ovlivní celý náš život – způsobí jednak změny uvnitř nás samotných i venku, jakož i uvolnění nových energetických vzorců. Je to doba, kdy máme transformovat a uvolňovat minulost, posunout se dopředu.

Magie spojená s podzimní rovnodenností, děkování přírodě a matky země.

Příroda vydává mocnou sílu a pomocí určitých rituálů můžete dosáhnout toho, po čem toužíte.

Najděte si své místo v zahradě, nebo v lese, či jinde v přírodě kde se Vám líbí a je vám dobře. Místo by mělo být pro Vás příjemné a klidné.

Nenechte se nikým rušit a nasbírejte si vše co v tomto období příroda nabízí: plody, listí, jehličí mech, uschlé květy a semínka, šišky, houby, větvičky, kůru a také kamínky.

Z těchto přírodních materiálů si vytvořte mohylu, základ by měl být z pevných kamínků a postupně vše ozdobte ostatními přírodninami.  Mohyla by měla být stavěna tak, aby nejvíce zdobná strana směřovala na východ, jelikož tím nejvíce nastřádá a načerpá energii, ještě ze zbytků zářícího slunce, které slábne.

Tuto mohylu nechte stát po dobu třech dní na vašem tajném místě, pak se vraťte a vezměte si list, či kvítek, nebo plod. Odneste si jej z mohyly domů a vložte pod polštář. V průběhu spánku k vám může přijít sen, v jehož symbolice poznáte a najdete správný směr, který je pro vaše budoucí období důležitý.

Zkuste se nechat unést podzimní rovnodenností a vnímat všechny proměny podzimu, stejně jako v životě, podzim nám přináší změny.