Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Omlazující maska z pylu borovice

16. 5. 2022

Vitalita, mladost, energie, krása, imunita – to vše ukrývají jemná zrníčka borovicového pylu, který vydávají samčí květy. Nenechte si je na jaře ujít, vydejte se na sběr než se pyl rozptýlí a vyrobte si vlastní pleťovou masku.

Omlazující maska z pylu borovice

V těchto dnech alergici i majitelé auto přísahají, že pyl je všude. Pokud budete sledovat květy borovice, můžete však pyl využít i pro svoji krásu. Pozorně sledujte borovicové větve koncem během měsíce května. Pokud se Vám podaří pyl posbírat, uchovejte ho v uzavřené skleničce, abyste si kdykoliv mohli vyrobit pleťovou masku

Borovicový pyl obsahuje desítky nejrůznějších látek, většinu vitamínů a minerálů. Nacházzí se v něm také celé spektrum živin, které posilují metabolismus, regulují žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhají z těla vylučovat odpadní látky. Hořčík v borovicovém pylu napomáhá aktivovat produkci enzymů, flavonoidy zase výrazně snižují hladinu tuku a cholesterolu v krvi. Zvyšuje elasticitu cévních stěn a tím se zlepšuje mikrocirkulace srdce a mozku. Pyl obsahuje antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí. Látky z borovicového pylu jsou také součástí některých kosmetických přípravků proti stárnutí. Borovicový pyl pak brání vzniku pigmentových skvrn nebo přímo skvrny odstraňuje, takže pokožka zůstává čistá a krásná. 

Zevně pomáhá také při léčbě akné či různých typů vyrážek a zároveň příznivě působí proti vráskám. Farmakologické zkoušky prokázaly, že borovicový pyl odstraňuje též stařecké skvrny, omlazuje pokožku a přispívá k dlouhověkosti. 

Pleťová maska z borovicového pylu
  1. Na sítu přesejte samčí květy z borovice, které jste opatrně odstřihly z borovicových větví.
  2. Oddělte pyl do nádoby, smíchejte ho s trochou vašeho oblíbeného oleje a vytvořte hustější kaši. 
  3. Naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit alespoň 30 minut. 

Relaxaci doprovoďte ideálně šálkem našeho čaje Zdravá pleť.

Vyzkoušeli jste tento jednoduchý, účinný a ekologický tip? Budeme rádi, když se o vaši zkušenost podělíte na našem Facebooku či Instagramu. Stačí označit @leros_bylinna_harmonie