Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Úplňkový elixír

Monika Golasovská @bylinkova_terapie 23. 7. 2021

Červencový úplněk (24. 7.) se blíží. Vypravíte se na měsíčním svitem zalitou zahradu, louku či paseku a připravíte si elixír, který vás nabije silou úplňku?

Úplňkový elixír

Vyjděte do měsíční noci a natrhejte květy, lístky a těla rostlin, bylinky z vaší zahrady nebo listy z ovocných stromů. V tento úplňkový čas mají totiž byliny velkou sílu. Jaké byliny můžete elixíru dát? Takové, které znáte, máte rádi a cítíte, že je do elixíru potřebujete.  V našem úplňkovém měsíčním elixíru jsme použili plátky růží, dobromysl, sléz, list maliníku, květ lípy, třezalku, řebříček, meduňku a šalvěj.

Byliny následně vložte do čisté lahve a zalejte je minerální neperlivou vodou, nebo vodou ze studánky. Pokud nemáte minerálku, ani vodu ze studánky, použijte vychladlou převařenou kohoutkovou vodu, která se varem zbaví chlóru. Láhev protřepte a dejte do zahrady na své oblíbené, třeba i tajné, místo tak, aby ji ozařoval úplňkový svit měsíce. Pokud nemáte zahradu ani podobné místo, nechejte láhev s bylinkami alespoň za oknem. Byliny se tak zastudena macerují a měly nasát sílu a energii měsíce při úplňku. Další den můžete vodu osladit medem nebo okyselit citronovou šťávou. Tenhle bylinkový úplňkový elixír pak pijte po doušcích po celý den a přijímejte magickou sílu měsíce.