Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Vítej podzime!

Monika Čechová @bylinkova_terapie 19. 9. 2021

22. září nastává podzimní rovnodennost tedy den, kdy končí astronomické léto. Tento den vítá a bránu k podzimu otevírá jasně žlutý zlatobýl, zvaný též zlatý klíč. Trsy zlatobýlu nyní zdobí mnohé předzahrádky, louky nebo i výmoly okolo cest.

Vítej podzime!

Podzimní rovnodennost

V den podzimní rovnodennosti jsou na celé naší planetě den a noc stejně dlouhé. Světlo a tma jsou v naprosté rovnováze a vnější svět je v harmonii se světem vnitřním.  Cítíte, jak síla Slunce rychle slábne? Dny rovnodennosti vždy předznamenávají změny období a podzimní rovnodennost ukazuje na blížící se zimu. Od zítřka budou všechny další dny nápadně kratší, chladnější a příroda nám to dává jasně znát. Oslavme tedy Zemi a její dary, to co jsme zasadili, to jsme sklidili. Nové přicházející období svým způsobem ovlivní celý náš život. Je to doba, kdy se máme transformovat a uvolňovat minulost, posouvat se dopředu.

Magie spojená s podzimní rovnodenností, děkování přírodě a matce zemi

Příroda vydává mocnou sílu a Vy můžete pomocí určitých rituálů dosáhnout toho, po čem toužíte. Najděte si své příjemné a klidné místo v zahradě, v lese, či jinde v přírodě, kde se Vám líbí a je Vám dobře. Nenechte se nikým rušit a nasbírejte si vše, co v tomto období příroda nabízí: plody, listí, jehličí mech, uschlé květy a semínka, šišky, houby, větvičky, kůru nebo kamínky. Z těchto přírodních materiálů vytvořte mohylu. Měla být stavěna tak, aby nejzdobnější strana směřovala na východ, odkud načerpá energii a nastřádá nejvíce paprsků ze slábnoucí sluneční záře. Mohylu nechte stát tři dny na vašem tajném místě, pak se vraťte a vezměte si list, kvítek nebo plod. Odneste ho domů a vložte pod polštář. V průběhu spánku se Vám může zdát sen, v jeho symbolice poznáte a najdete směr důležitý pro vaši budoucnost. Zkuste se nechat unést podzimní rovnodenností a vnímat všechny proměny podzimu, stejně jako v životě, podzim nám přináší změny.         

 

 

Dočetli jste? Vyzkoušejte