Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Květová tonizační voda

Monika Golasovská @bylinkova_terapie 25. 7. 2021

Zkuste si jednoduchým postupem, podle starého receptu našich babiček, vyrobit čistící pleťovou vodu s tonizačním účinkem z květů a bylin.

Květová tonizační voda

Některé květy a bylinky v sobě skrývají účinné látky jako jsou například saponiny, které při třepání s vodou silné pění a pomáhají nám vyčistit pleť, další obsahují hojivý sliz a jiné kyselinu salycilovou, která působí protizánětlivě. Díky těmto rostlinným látkám si můžete dokonale s pomocí přírody vyčistit pleť a dodat jí potřebnou péči. Vitamín C, který je taktéž obsažen v některých bylinách, dodá pokožce vitalitu, pleť bude hezky vypnutá a Vy nebudete mít pocit povadlé a unavené pleti.

 

V naší pleťové vodě je to, co nám nabízí naše zahrada či příroda: řebříček, plátky růže, šlavěj, brutnák, měsíček, přeslička, sléz a máta. 

 
Květy a bylinky vložte do čisté skleničky, rozrušte mírně strukturu a zalejte kvalitním jablečným octem - nejlépe domácím. Nechte odstát 10 dní na parapetu okna z jižní strany, kde svítí slunce.
Poté seceďte přes sítko a v poměru 1 : 2 zřeďte vodou ze studánky, nebo neperlivou minerálkou. Můžete použít i převařenou vychladlou vodu. Tuhle tonizační květovou vodu pak uchovávejte v lednici a pomocí tampónku ji aplikujte na pleť pro jemné vyčištění pleti. Vždy je vhodné si naředit jen menší množství, protože jakmile květy naložené v octu naředíme s vodou, vydrží nám v ledničce týden. Doporučujeme připravit si vždy jen 50 ml octa, který doplníte 100 ml minerálky.

Nezapomeňte poděkovat přírodě za dary, které nám dává, a které přispívají k naší kráse a zdraví. Chraňte ji a sbírejte jen tolik, kolik potřebujete pro svoji domácí bylinnou kosmetiku. Nezatěžujte sebe ani přírodu!