Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Váš bylinkový rituál

27. 7. 2019

Obřad nebo také rituál je jen váš. Nemá daná pravidla, nemusí být nikde vytesaný do kamene. Je to vaše chvíle, kterou naplníte činností vedoucí k radosti. Něčím, co vzápětí oceníte.

Rituály jsou součástí života nás všech
Váš bylinkový rituál

Neexistuje jeden návod na bylinkový rituál, protože může mít milióny podob. Rituál je jako obřad. Něco, co provádíte s úctou, záměrem a plným vědomím. Činnost, jíž uctíváte to, v co věříte. 

Bylinkový rituál je uctěním přírody a její léčivé síly. Jeho cílem je nechat tu sílu prostoupit tělem i myslí a užít si pocit dobra, klidu a pohodlí. Zkrátka – cítit se ve své kůži dobře. Bylinkový rituál může být první krok ke zdravějšímu životnímu stylu nebo náhrada nějakého zlozvyku či jen návyku, který chcete nahradit. 

10 minut pro začátek postačí, ale 15 bude bez rizika spáleného jazyka. Udělejte si pauzu a dejte vařit vodu. Na kamna, na sklokeramickou desku nebo klidně na oheň. Připravte si svůj oblíbený šálek, konvičku nebo plecháček a do sítka nasypte bylinky, nebo vybalte z krabičky sáček. Zatímco se vaří voda, nechte své ruce i svou mysl bez činnosti, případně si protáhněte prsty nebo celé tělo a nestyďte se zívnout a klidně hlasitě. Vroucí vodou pak zalijte svou směs bylinek a nechte je louhovat. Časy louhování jsou mezi 5 a 10 minutami. Můžete chodit přičuchávat, hřát si ruce, nebo můžete čekání využít k nicnedělání. Případně si přečtěte ten článek, co vás od rána zajímá, nebo pár stránek z rozečtené knížky. Aktivnější typy lidí pokračují v protahování nebo si oběhnou blok. 

Není důležité, co vám dá pocit, že jste to vy; je podstatné, aby to bylo to jediné, co v danou chvíli děláte. To nejlepší na konec. Posaďte se, ideálně v dosahu svého teplého šálku. Omotojte kolem něj dlaně, zavřete oči a upijte. Nechte nápoj, ať prostoupí tělem a sledujte jeho cestu. Opakujte, dokud šálek nebude prázdný. Bojujete-li s časem, zkraťte dle potřeby. 

Další týden, ve stejnou dobu, si dopřejte stejný obřad, klidně s jinou směsí a jiným oblíbeným hrníčkem. Po pár týdnech, nejdříve však po měsíci, začnete pozorovat, že se chvíle určené vašemu bylinkovému rituálu násobí – už je jich několik za týden, někteří jsou v tom denně. 10 bylinkářů a 10 fytoterapeutů se shodne, že když znáte účinky bylinek, jejich dávkování a kombinace, nemůžete pro sebe udělat nic lepšího. Ti, kdo takové znalosti nemají, se spolehnou na LEROS. Více než 60 let tradice a zkušeností s bylinkami je pro úspěch vašeho bylinkového rituálu ten nejlepší základ. Zkuste to s tímto čajem