Víno s bylinkami LEROS

Anna Schlindenbuch 20. 9. 2022

Značka LEROS je spojená s malebnou jihomoravskou Strážnicí, která leží v srdci vinařského kraje, již od svých počátků. V roce 2021 jsme díky našim kořenům ve spolupráci se strážnickým vinařstvím Botur připravili první víno s LEROS bylinkami. Technolog a jednatel vinařství Ing. Martin Šachinger vypráví ve sklepích vinařství Botur, jak naše společné víno vzniklo.

Víno s bylinkami LEROS

Ve vinařství Botur Martin Šachinger pracuje od roku 2002. Začínal jako řadový zaměstnanec s lopatou. Přiložil ruce k dílu například také při budování rozsáhlých vinných sklepů, kam nás pozval. Díky své píli a lásce k vínu se v roce 2015 stal technologem  a v roce 2020 pak celé vinařství převzal. 

Martin Šachinger

Jako každý strážničan znal LEROS, ale na spolupráci se domluvil až po změně vedení LEROSU, které ho oslovilo s nápadem bylinkového víno.Zpočátku se mu nápad příliš nezamlouval, ale nechal se přemluvit vyzkoušek různé kombinace bylin vybraných herbaristy z LEROSu.Nastala příjemná fáze testování různých vzorků a ze 4 favoritů se stal vítězem polosuchý Sauvignon Blanc vonící po jeteli, přesličce a šalvěji, se kterými si poležel 2 měsíce v dubovém sudu.

Víno, které je společným dílem LEROSu a vinařství Botur si můžete vychutnat nejlépe v samotné Strážnici, kde je možné zakoupit ho v naší expozici bylinkářství či ve stánku u našeho závodu. POkud výlet do Strážnice v nejbližší době neplánujete, najdete ho i na našem eshopu.

Dočetli jste? Ochutnejte