Bylinkové smoothie

Monika Čechová @bylinkova_terapie 12. 4. 2022

Na jaře se vše probouzí, my uklízíme domech a vítáme jaro. Také naše tělo si zaslouží „jarní úklid“ a čerstvou svěží stravu. Zahrady, louky i stráně začínají ožívat čerstvými bylinami, květy i pleveli. Vyhlašte plevelům mír a natrhejte si čerstvé lístky do vitamíny nabitého jarního smoothie.

Bylinkové smoothie
Jak na bylinkové smoothie

Nasbírejte dvě hrsti bršlice, ptačince, kopřivy, mladých lístků pampelišky či medvědího česneku. Vše vhoďte do mixéru, přidejte jeden zralý banán a 0,5l vody. Vše rozmixujte, pokud budete chtít doslaďte sirupem či medem a nakonec ozdobte jedlými kvítky (fialkou či sedmikráskou). Nezapomeňte, že smoothie se připravuje a pije vždy čerstvé.

Věděli jste že…

Bršlice kozí noha roste téměř všude, a přestože ji zahrádkáři považují za úmorný plevel, můžete z jara využít její léčebnou sílu. Podporuje látkovou výměnu a přispívá k uvolňování a vylučování kyselých usazenin z těla – tím nás zbavuje toxinů, pomáhá při odkyselení organismu a ulevuje při dně. Své přízvisko „kozí noha“ získala podle spodní strany stonku listu – když ho vytrhnete až u země, připomíná právě kopýtko kozí nohy.

 

Dočetli jste? Ochutnejte

LEROS Tělo očista
15%

Tělo očista

59 Kč 69 Kč
LEROS Mysl očista
15%

Mysl očista

59 Kč 69 Kč
LEROS Bylinkový detox
15%

Bylinkový detox

59 Kč 69 Kč