Očista těla

Pročišťující bylinný čaj s obsahem pampelišky a celerových semínek podpoří tělesné zdraví i odolnost organismu.

Smetánka lékařská 40 %

Celer 20 %

Kardamom 15 %

Anýz vonný 15 %

Badyán 10 %

Hodnoceno 4x na Heureka.cz

Očista těla

Pročišťující bylinný čaj s obsahem pampelišky a celerových semínek podpoří tělesné zdraví i odolnost organismu.

Smetánka lékařská 40 %

Celer 20 %

Kardamom 15 %

Anýz vonný 15 %

Badyán 10 %

Hodnoceno 4x na Heureka.cz

59 Kč
69 Kč

21 ks, nálevový sáček

Ihned k dispozici
- +
BEZ KONZERVANTŮ BEZ LEPKU BEZ UMĚLÝCH SLADIDIDEL PRO VEGANY

Receptura

Popis

Rituál

Byliny

Parametry

popis

Pampeliška působí příznivě nejen na močové cesty, ale funguje i jako prebiotikum a přispívá tedy k růstu a aktivitě střevních mikroorganizmů. Celerová semínka podporují vyloučení nadbytečné vody z organismu, kardamom, anýz a badyán napomáhají správnému trávení. Dopřejte svému tělu jarní 21denní osvěžující kúru.

Příprava

1 čajový sáček se přelije 250ml vařící vody a po 10 minutách vyluhování v přikryté nádobě se vyjme. Čaj se pije teplý nebo vlažný. Připravuje se vždy čerstvý. Směs je vhodná i pro vyluhování v horkém mléce, a to po dobu 10 až 15 minut.

Dávkování

Dospělí 1 šálek denně. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Chuť a vůně

Chuť přechází od svěžího jarního aromatu celerových plodů k nasládle orientálním tónů kardamomu a badyánu. Při kratšim vyluhování vynikne spíše chuť celerových semen, při delším převládne koření.

Upozornění

Při chronických onemocněních ledvin, močových cest a oběhového systému konzultujte užívání s lékařem. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepoužívejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy.

Vytvořil: PharmDr. Jan Martin, Ph.D.

Vystudoval magisterský obor farmacie na Univerzitě Karlově a poté absolvoval postgraduální studium tamtéž. 15 let byl odborným asistentem na katedře farmakognozie Farmaceutické fakulty UK. Je autorem nebo spoluautorem cca 40 odborných a populárně vědeckých publikací. V současné době působí jako poradce a vedoucí fytoterapeutické ordinace pro Českou fytoterapeutickou akademii v Hradci Králové.

Číslo receptury: 502

Číslo odkazuje na harmonii 5 smyslů, mysli a těla.

Složení: Kořen pampelišky s natí (40 %), plod celeru (20 %), plod anýzu (15 %), plod kardamomu (15 %), plod badyánu (10 %)

Více o receptuře

Vůně

Chuť

Každý den

Vyber si hrníček, který potěší tvoje oči. Vlož do něj nálevový sáček s bylinkami. Zalij horkou vodou a přikryj pokličkou. 10 minut mysli na to, co Tvoje úžasné tělo dokáže. Pomalu, v klidu vychutnávej každý doušek tohoto lahodného čaje.

Smetánka lékařská 40 %

Zářivá luční květina do domácí lékárny

Celer 20 %

Jako léčivá rostlina, která napomáhá trávení i jako zelenina byl známý již ve starověku. Býval symbolem smutku a z jeho listů se pletly pohřební věnce. V Řecku považují celer naopak za symbol

Kardamom 15 %

Kardamom je po šafránu a vanilce třetím nejdražším kořením světa. Má lehce pikantní citrusovou chuť, podporuje trávení a působí proti nadýmání.

Anýz vonný 15 %

Pro účinný boj s bakteriemi i kašlem

Badyán 10 %

Malá hvězdička je ve skutečnosti semenem keře Illicium verum pocházejícího z Číny. Badyán podporuje trávení a přirozenou obranyschopnost organismu.
Přejít do herbáře
Typ čaje směs
Počet nálevových sáčků v balení 21 ks
Hmotnost balení 29 g
Typ čajového sáčku nálevový sáček
Chuť bylinková
Jak pít každý den