Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Byliny pro hladké pozadí

Monika Čechová @bylinkova_terapie 18. 5. 2022

S rostoucími teplotami začínáme věnovat více pozornosti částem těla, která v jiných ročních obdobích zůstávají zahaleny. I tady byliny mohou pomoci podpořit vzhled a pevnost kůže našich stehen a pozadí.

 Byliny pro hladké pozadí

Zaměřte svoji pozornost na všude se plazící bylinu, kterou najde v lesích, kde pokrývá zem i kmeny stromů, ale objevíte ji také ve městě v parcích, na zídkách, plotech nebo i ve vaší zahradě.  Břečťan popínavý (Hedera helix) je stálozelená popínavá rostlina, a právě v tomto období vydává nové, mladé lístky. Ty jsou nabité účinnými látkami a kyselinami jako je kyselina kávová, jablečná a mravenčí, ale také rutinem, vitaminen E a jódem. Tyto látky přispějí ke zmírnění celulitidy a ke zpevnění pokožky. Zároveň břečťan při vnější aplikaci napomáhá k vylučování nadbytečných tekutin a toxinů z pokožky, proto je důležitou účinnou složkou i mnoha komerčních gelů a mastí.

Zkuste si z břečťanu a rozmarýnu vyrobit vlastní masážní olej proti celulitidě.

 1. Nasbírejte čerstvé listy břečťanu. Pozor u sběru či manipulaci s listy vás mohou mírně brnět prsty na rukou díky obsaženým kyselinám.
 2. Vložte je do 1/3 objemu lahvičky.
 3. Rozrušte jejich strukturu pomocí opačného konce vařečky nebo je do lahvičky nastříhejte.
 4. Přidejte větvičku rozmarýnu, který přispěje k většímu prokrvování kůže.
 5. Zalijte olivovým olejem až do samého vrchu lahvičky. Byliny nesmí koukat z oleje, protože by mohly začít oxidovat a plesnivět.
 6. Vystavte na 14 dní na teplé místo, např. na parapet okna kde září slunce.
 7. Nechte macerovat 14 dní a denně protřepávejte
 8. Pokud chcete celý proces urychlit, lahvičku s macerátem můžete na mírném ohni ve vodní lázni prohřívat asi 20 min.
 9. Přeceďte a přelejte do tmavé lahvičky. Můžete vylepšit vůni a to několika kapkami éterického oleje, který vám voní.
 10. Olej uchovávejte v temnu a chladnu.
 11. Aplikujte pravidelně po teplé koupeli. Pokud budete tento olej aplikovat pravidelně, nejlépe po teplé lázni, výsledek bude opravdu znatelný.

Určitě nemusím připomínat, že k viditelné změně nelze pečovat o pokožku pouze zevně. Je potřeba zaměřit se také na byliny, které pomohou „zevnitř“.  Vyzkoušejte proto každodenní masáž doprovodit šálkem LEROS Hladké pozadí.

Vyzkoušeli jste tento jednoduchý, účinný a ekologický tip? Budeme rádi, když se o vaši zkušenost podělíte na našem Facebooku či Instagramu. Stačí označit @leros_bylinna_harmonie

Dočetli jste? Vyzkoušejte

LEROS Hladké pozadí
15%

Hladké pozadí

59 Kč 69 Kč
LEROS Bylinkový detox
15%

Bylinkový detox

59 Kč 69 Kč
LEROS Tělo očista
15%

Tělo očista

59 Kč 69 Kč