Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Do Rajecké Lesné na návštěvu ke Gajdošovým

Leros 10. 5. 2019

V Rajecké Lesné nezná láska ke sběru bylin věkových hranic. Milovanému koníčku se zde věnují pan a paní Gajdošovi i s malými dětmi. Vše začalo prvním nasušením pomerančové kůry pro naši výkupnu v Malé Fatře.

U Gajdošových sbírá celá rodina
Do Rajecké Lesné na návštěvu ke Gajdošovým

V Rajecké Lesné nezná láska ke sběru bylin věkových hranic. Milovanému koníčku se zde věnují pan a paní Gajdošovi i s malými dětmi. Vše začalo prvním nasušením pomerančové kůry pro naši nákupnu v Malé Fatře.

„Víte, sbírání bylin je pro mě zejména koníček,“ vypráví paní Gajdošová, co pro ni znamená bylinkářství a jak se k němu dostala. „Manžel pracuje již několik let v Kofole. Skrz jeho práci se k nám donesla informace o spolupráci Kofoly s Lerosem, a že je poptávka po čerstvých bylinách, které od nás firmy odkoupí. Spolupráci s Lerosem jsme začali již v zimě. Měli jsme doma spoustu pomerančů, které jsme beztak zpracovávali, takže jsme prostě jen nasušili kůru a tu následně odprodali.“

Bylinky sbírá celá rodina

„V Rajecké Lesné žijeme již 18 let a okolní krajina se jenom hemží léčivkami. Máme dvě chalupy a čtyři děti, dvě z nich ještě docela malé, takže spoustu času trávíme na procházkách v přírodě. Děti milují barvy, neustále se zastavují a zkoumají svět kolem sebe, bylinky se tak učíme společně!“ směje se paní Gajdošová.

Rodinná idylka v přímém přenosu? Ano, máte pravdu. Když pozorujeme nejmladší Gajdošovy, jak radostně pobíhají a batolí se v rozkvetlé louce, vyloženě nás zahřeje u srdce. „Napadlo mě, že by se na zimní spolupráci dalo příjemně navázat,“ vysvětluje paní Gajdošová, proč se rozhodla pokračovat ve sběru bylinek na odkup. „Beztak jsme v přírodě skoro pořád a léčivky sušíme pro vlastní spotřebu. Tak prostě jen nasbíráme bylinek o trochu více a pobudeme déle na čerstvém vzduchu.“

Čím barevnější tím lepší

A jaké bylinky v Rajecké Lesné rostou, a které sbírají Gajdošovi nejraději? „Čím barevnější, tím lepší!“ smějí se rodiče, „děti ta pestrost přitahuje jako magnet!“ Procházíme se společně po okolí a prohlížíme si místní flóru. Šípek, prvosenka, podběl, mateřídouška, pupava a mnohé další. Rodinné i přírodní bohatství Gajdošovým rozhodně nechybí! Děkujeme za příjemnou návštěvu. Nezbývá než popřát mnoho dalších spokojených dní mezi kopečky a horskými luky.

Dočetli jste? Vyzkoušejte