Přivítejte jaro s čaji v limitované edici od Lerosu. Svatý týden Velikonoční plný bylinek a tradic.

Dětský čaj Třešeň

Ovocná čajová směs s příjemnou chutí šťavnatých třešní pro každodenní pitný režim našich nejmenších.

Jabloň domácí 38 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 12 %

Dětský čaj Třešeň

Ovocná čajová směs s příjemnou chutí šťavnatých třešní pro každodenní pitný režim našich nejmenších.

Jabloň domácí 38 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 12 %

49 Kč
59 Kč

20 ks, nálevový sáček

Skladem
- +
BEZ KONZERVANTŮ BEZ LEPKU BEZ UMĚLÝCH SLADIDIDEL PRO VEGANY

Popis

Receptura

Byliny

Parametry

popis

Vyvážená směs vysoce kvalitních bylin a plodů, šetrných k dětskému zažívání, vhodná k doplnění pitného režimu dětí i dospělých. Příjemnou chuť dotváří kořen mrkve a granulovaný plod třešně v kombinaci s přírodním třešňovým aroma. V letních měsících doporučujeme čaj podávat vlažný nebo chlazený.

Příprava

Čajový sáček přelijeme 1/4 l vařící vody a po 5-10 minutách vyluhování sáček vyjmeme. Připravuje se vždy čerstvý. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.

Dávkování

Děti od ukončeného 6. měsíce: 1 šálek denně po lžičkách nebo z dětské láhve. Děti od 9. měsíce do 3 let: 2 šálky denně. Děti od 3 let: 2-3 šálky denně. Dospělí k běžné spotřebě jako nápoj. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Upozornění

V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z kojenecké láhve a používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné podávání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi.
Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Vytvořil: MUDr. Inna Putryk

Vystudovala Minskou státní lékařskou univerzitu, obor lékařství, v Bělorusku. Během své desetileté praxe v oboru internisty objevila léčivou sílu bylinek, a tak kromě klasických léků je ráda využívala. Poté pracovala v aromaterapeutické společnosti, kde studovala působení éterických olejíčků na náš organismus a možnosti jejich využití v potravinářství. Mimo to se zabývala vývojem přírodní kosmetiky a doplňků stravy na bázi éterických olejů. V Lerosu se naplno věnuje bylinkovému kouzlu a spolupracuje na vývoji harmonických čajových směsí, které mají příznivé účinky na náš život.

Číslo receptury: 1964

"Jó, třešně zrály, Zrovna třešně zrály, Sladký třešně zrály, A vlahej vítr vál" zpívá Waldemar Matuška ve své písni z roku 1964.

Složení: Jablka (38%), šípek (25%), květ ibišku (15%), kořen mrkve (12%), kořen červené řepy (3%), granulát třešně (2%), přírodní aroma (5 %).

Více o receptuře

Vůně

Chuť

Každý den

Jabloň domácí 38 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 12 %

Typ čaje směs, ovocný čaj
Počet nálevových sáčků v balení 20 ks
Hmotnost balení 40 g
Typ čajového sáčku nálevový sáček
Chuť ovocná, nasládlá
Udržitelnost Krabička z papíru s FSC certifikátem & bez celofánu, papírový přebal bez PVC, kompostovatelný sáček bez sponky