Blog

Rozmarýnová voda na posílení vlasů a proti lupům

Rozmarýnová voda na posílení vlasů a proti lupům

Přečíst příběh
Pampeliškový olej

Pampeliškový olej

Louky jsou doslova poseté zlatými květy pampelišek. Říká se, že májová pampeliška chytá do svých květů nejvíc slunečních paprsků. Navíc jsou tyto krásné žluté květy jsou plné protizánětlivých antioxidantů, flavonoidů, polyfenolů, a minerálů. Všechny tyhle látky podporují a chrání vaše buňky, zklidňují podráždění pokožky a také vyživují suchou kůži, kterou zároveň chrání před stárnutím související s UVB zářením. Vyrobte si domácí pampeliškový olej a rozkveťte do krásy stejně jako pampeliška!

Jarní březová  míza

Jarní březová míza

Když začátkem dubna po dlouhé zimě přichází jaro, stromy nalévají své pupeny a proudí jimi míza. Říkáme jí vzestupná míza, protože právě v tomto jarním období stoupá od kořenů k rozvíjejícím se pupenům. Strom dokáže za den vyprodukovat i několik litrů této životodárné mízy. Proudění mízy zesiluje během dne, večer a v noci naopak úplně ustává.

Kopřivová sůl do koupele

Kopřivová sůl do koupele

Ač si s námi dubnové počasí svými proměnami zahrává, jedno je jisté: kopřivu mráz nespálí. Kopřiva už vykukuje všude kolem nás, a právě tato mladá rostlinka má v tomto jarním čase největší sílu, protože je na své účinné látky nejbohatší.

Tinktura z pupenů topolu černého

Tinktura z pupenů topolu černého

Na jaře se pupeny, které nesou veškerou genetickou informaci stromu či keře, z kterého pocházejí, nalévají mízou. Ač jsou malé, disponují velkou silou a léčebnou energií. Obsahují více účinných látek, než kterákoliv jiná část rostliny. Zkuste vyrobit třeba tinkturu z blahodárných pupenů černého bezu, která vám pomůže zahnat jarní únavu.

Zázvorový med

Zázvorový med

Med, zázvor a citron považujeme často za první pomoc v období chřipek a nachlazení. Zkuste vyrobit z těchto ingrediencí podle našeho návodu domácí med, kterým si můžete osladit svůj LEROS čaj.

Prohřívací křenové placky na bolavé záda

Prohřívací křenové placky na bolavé záda

Chladný únor může vyčarovat pohádkově zasněženou krajinu, ale často nás zaskočí také prochladnutím, které může vést k bolestem zad a kloubů. Připravili jste pro vás proto návod na prohřívací křenové placky, na které přísahaly už naše prabáby.