Blog

Zdraví z vinných listů

Zdraví z vinných listů

Přečíst příběh
Padesát odstínů slézu

Padesát odstínů slézu

Úspěch a obliba bylinné směsi spočívá ve dvou zásadních bodech. Prvním z nich je samozřejmě blahodárný účinek na lidské zdraví a schopnost pomáhat při řešení nějakého zdravotního problému. Druhým hlediskem je chuť a vůně, protože lahodný čaj přispívá k jeho pravidelnému užívání a oblibě u pacientů. Nehledě na to, že bylinné nápoje také často hrají roli běžného denního nápoje a tam je chuť a vůně zcela klíčová.Poněkud opomíjenou vlastností je barva. Na pacienta rozhodně nemá tak výrazný vliv jako předchozí zmíněné vlastnosti, ale rozhodně není na škodu si čas od času připravit oblíbenou bylinnou směs do průhledné sklenice a pokochat se zajímavým odstínem.

Péče o krásu ve starověkém Egyptě

Péče o krásu ve starověkém Egyptě

Ve starověkých kulturách byla tradice zkrášlujících prostředků velmi rozšířena a týkala se nejen žen, ale často i mužů. Lidé vynakládali velké úsilí, aby vypadali co nejlépe a jejich společenské postavení se často odráželo v množství používaných vonných mastí, nošeného make-upu či četností koupelí.

Sluncem zářící pampeliška

Sluncem zářící pampeliška

Pampeliška je vytrvalá rostlina kvetoucí žlutými květy, kterou najdete hned v několika našich čajích. Kvete od dubna do září na loukách, polích, pastvinách, mezích, v zahradách, podél cest a na travnatých místech.

Močopudný účinek jako součást očistných procesů

Močopudný účinek jako součást očistných procesů

Jarní očistné neboli detoxikační kúry se staly velmi oblíbené, i když málokdo má představu, jak vlastně fungují. Faktem je, že náš organismus je sám o sobě vybaven řadou detoxikačních procesů, které naprostou většinu toxinů bez problémů vyloučí. Detoxikace je tedy normální tělesný proces vylučování nežádoucích látek a pokud jste zdraví, měla by játra, ledviny a tlusté střevo samy odstranit veškeré toxické látky, protože to je jejich práce a k tomto účelu byly stvořeny. Některé léčivé byliny však mohou tyto přirozené tělesné procesy podpořit.

Energií nalité pupeny

Energií nalité pupeny

Časně z jara začíná mezi dřevnatou částí a kůrou stromů proudit míza, která vyživuje celý strom od kořene až do vrcholku větví, kde se díky ní také tvoří pupeny. Pupeny nesou veškerou genetickou informaci stromu či keře, z kterého pocházejí. Skrývají v sobě velikou sílu a obsahují více účinných látek než kterákoliv jiná část rostliny.

Bylinná koupel pro uvolnění těla i mysli

Bylinná koupel pro uvolnění těla i mysli

Stejně jako šálek voňavého čaje i bylinná koupel před spaním patří k osvědčeným způsobům, které zlepšují spánek.