Blog

Bylinky na akné

Bylinky na akné

Přečíst příběh
Violka a její tři barvy

Violka a její tři barvy

Violku trojbarevnou zná téměř každý. Roste v mnoha zahradách jako drobná okrasná rostlinka, jejíž květ je sice převážně modrý až fialový, ale část korunních lístků může být zabarveno do žluta a bíla. Existují i varianty bez fialové barvy – pouze žlutobílé. Okvětní lístky jsou často protkány tmavšími liniemi, což jim dodává jedinečný a složitý vzhled.

Proč mít radost z pampelišek?

Proč mít radost z pampelišek?

Pampelišky neboli smetánky jsou jedny z prvních květin, které na jaře rozkvétají, a jsou tak důležitým zdrojem potravy pro včely a další hmyz. Přestože je mnoho lidí považuje za plevel, jsou to fascinující a užitečné rostliny s dlouhou a bohatou historií.

Byliny v ochraně jater

Byliny v ochraně jater

Játra jsou nezastupitelným orgánem pro detoxikaci a očistu našeho těla. I když se umí sama regenerovat, je vhodné jejich činnost podpořit třeba pomocí bylinných kúr. K ochraně jater může přispět hned několik bylin.

Léčivé účinky prvních jarních bylin

Léčivé účinky prvních jarních bylin

Příroda se probouzí a začíná nabízet první kousky ze své lékárny. Dnes se zaměříme zejména na ty bylinky, které lze lehce najít třeba hned kousek z naší domem. Vezměte proto košík a běžte si jich pár nasbírat.

Březová kůra

Březová kůra

Břízy svými ladnými kmeny krášlí naši krajinu po celý rok, ale její lístky zatím čekají na svůj čas. Můžeme však využít kůru z mladých březových větviček, která se nazývá též „zelená kůra“. V této kůře jsou obsaženy stejné látky jako v listech a pupenech.

Čtyři barvy pepře

Čtyři barvy pepře

Pepř je nejoblíbenějším a nejpoužívanějším kořením na světě a znají ho prakticky všichni. Jeho obliba překvapovala už antické filosofy, například Plinius starší (23-79 n. l.) se podivoval nad tím, že se až z Indie dováží velmi drahá surovina, která není ani sladká, ani pěkná na pohled – pouze pálí a štípe.