Osvěžující a hydratační přírodní kosmetika pro přicházející jaro Hydratační přírodní kosmetika

Blog

Kopřiva pro jarní posílení

Kopřiva pro jarní posílení

Přečíst příběh
Bylinky na prohřátí

Bylinky na prohřátí

Potřebujete se zahřát? Není nic lepšího než zachumlat do teplé peřiny. Jak se ale zahřát pomocí přírody? Vybrali jsme pro vás několik bylinek, které zahřejí stejně tak dobře jako peřina.

Bylinky proti duševnímu neklidu

Bylinky proti duševnímu neklidu

Příroda nám na poskytuje rozmanitý výběr rostlin, které mohou mít příznivý vliv na naši nervovou soustavu. Pojďme se podívat, jak nám i zcela běžné rostliny z našeho blízkého okolí mohou široce pomoci s pocity stresu, úzkostí a vyčerpáním.

Vůně Vánoc

Vůně Vánoc

Z rohu místnosti voní stromeček, z tácu s cukrovím zase přichází závan vanilky, který se pak snoubí s tóny horkého svařáku z kuchyně. V kostele na půlnoční mši voní kadidlo a myrha. Vánoce jsou nejen plné chutí, ale také vůní. Tak se pohodlně posaďte do křesla, a udělejte si ke čtení článku třeba nějaký čaj z našeho balení Čaje pro voňavé Vánoce.

Bez něj to není ono! S lípou to jde líp!

Bez něj to není ono! S lípou to jde líp!

V našem čajovém portfoliu můžete nalézt několik funkčních směsí na imunitu. S posílením imunity si však poradí i jednotlivé bylinky. V tomto článku se budeme podrobněji zabývat hned dvěma takovými tradičními českými bylinkami – černým bezem a lípou srdčitou.

Pusa modrá od borůvek

Pusa modrá od borůvek

Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus) je rostlinnou, která má speciální místo v srdcích mnoha z nás. Plody tohoto malého keře totiž nejen dobře chutnají, ale také, jak dobře víte, intenzivně barví. Po jejich sběru proto leckdy máme nejen modré ruce, ale i pusu, od neustálého uzobávání. Já jsem si vždycky říkal: za každou borůvku, co dám do hrnečku, si jednu dám do pusy. Odměna za tvrdou práci zkrátka musí být.

Eukalyptus: zázrak z Austrálie

Eukalyptus: zázrak z Austrálie

O tom, že se medvídek koala živí výhradně listy eukalyptu, se učí už na základní škole. Správně česky se ovšem tato dřevina jmenuje blahovičník a pochází původně z Austrálie a okolních ostrovů. Domorodcům jeho silně aromatické listy sloužili jako nouzový zdroj vody a prevence horečnatých onemocnění. I první kolonisté začali blahovičník užívat a brzy zjistili, že vůně blahovičníku odpuzuje létající hmyz a silice vydestilovaná z těchto listů má výrazné dezinfekční vlastnosti. Dokonce se eukalyptus stal prvním exportním zbožím z Austrálie do Evropy.