Přivítejte jaro s čaji v limitované edici od Lerosu. Svatý týden Velikonoční plný bylinek a tradic.

Blog

Tajemství cesmíny paraguayské

Tajemství cesmíny paraguayské

Přečíst příběh
Vánoční hvězdičky a hřebíčky

Vánoční hvězdičky a hřebíčky

Jaká je typická vůně Vánoc? Každý na to má trochu jiný názor. Pro někoho je to kadidlová vůně z vánočních františků, pro jiné lesní aroma vánočního stromečku. Řada z nás by se ale shodla na vůni koření obsaženého například v perníku či svařeném víně. Přečtěte si více o hřebíčku a badyánu, tedy koření, bez kterého se o Vánocích jen těžko obejdete.

Víno s bylinkami LEROS

Víno s bylinkami LEROS

Značka LEROS je spojená s malebnou jihomoravskou Strážnicí, která leží v srdci vinařského kraje, již od svých počátků. V roce 2021 jsme díky našim kořenům ve spolupráci se strážnickým vinařstvím Botur připravili první víno s LEROS bylinkami. Technolog a jednatel vinařství Ing. Martin Šachinger vypráví ve sklepích vinařství Botur, jak naše společné víno vzniklo.

Osvěžení z Afriky: marocký mátový čaj atay

Osvěžení z Afriky: marocký mátový čaj atay

V našich končinách preferujeme v létě studené nápoje jako jsou třeba naše Coldbrew čaje. V horké severní Africe však hledají osvěžení ve skleničce teplého čaje, díky kterému se nepotí tolik jako po vypití vyhlazeného.

Byliny proti nespavosti

Byliny proti nespavosti

Svět se v posledních měsících a letech obrátil vzhůru nohama. Není proto divu, že narůstá počet lidí s depresemi, úzkostmi a poruchami spánku. A letošní zima je v tomto ohledu opravdu rekordní. Pomoci může nejen nějaké to rameno k pláči poskytnuté našimi blízkými, ale i naši bylinní spojenci, kteří dokážou zklidnit pocuchané nervy, odstranit paniku a úzkost či zlepšit usínání. Tři léčivé rostliny jsou v tomto ohledu nejdůležitější.

Nachový zázrak severoamerických indiánů

Nachový zázrak severoamerických indiánů

V období přicházející zimy a nevlídného počasí na nás mohou útočit bakterie a viry. Nasušené bylinky a kořeny z předchozího období pomohou podpořit náš imunitní systém.

Bylinné čaje v novém

Bylinné čaje v novém

Od července se můžete setkávat s novým konceptem obalů, se kterým přichází naše značka bylinných čajů LEROS. Obal je změněn tak, aby měl co nejmenší dopad na životní prostředí a design pracuje s co největší transparentností, jednoduchostí a funkčností směrem ke spotřebitelům. Původní receptura a kvalita bylin zůstává zachována.