Vzhledem k většímu množství objednávek odesíláme nyní balíčky do 3 pracovních dnů od data připsání platby. Děkujeme za pochopení a přejeme klidný předvánoční čas.

Blog

Šípkový likér se zázvorem

Šípkový likér se zázvorem

Přečíst příběh
Vejmrda: podzimní poklad našich předků

Vejmrda: podzimní poklad našich předků

Zkuste připravit vitamíny nabitý pokrm z křenu, jablek a octa dle receptu našich babiček.

SHORTBREAD SE ŠÍPKEM

SHORTBREAD SE ŠÍPKEM

Sychravý podzim volá po podpoře naší imunity. Bylinkové čaje jsou pro toto období ideálními společníky. Vyzkoušejte třeba kombinaci Imunita vitamín C s domácími sušenkami shortbread dle našeho receptu.

ŠÍPKOVÁ MARMELÁDA S POMERANČEM

ŠÍPKOVÁ MARMELÁDA S POMERANČEM

Pomeranče severu, tak označovala šípky naše patrně nejvýznamnější propagátorka zdravé výživy 20. století a etnografka tradiční lokální stravy, Marie Úlehlová – Tilschová. V Listech z české kuchařky uvádí, že v severním podnebí tyto červené, bobulovité aromatické podzimní plody levně nahradí čerstvé citrusy slunného jihu a pro svůj bohatý zdroj ochranných látek se řadí mezi naše nejdůležitější ovoce, které si zaslouží daleko více pozornosti než dosud.

Sirup z hložinek

Sirup z hložinek

Právě dozrávají plody hlohu zvané hložinky a nastává čas pro jejich sběr. Tyto drobné červené bobule zlepšují činnost srdce, snižují krevní tlak a zlepšují průtok krve v srdci. Obsahují také vitamín C a mnoho flavonoidů, což je důležité pro silné a zdravé cévy. Mají také zklidňující účinky, pomáhají při stresu a nespavosti. Vyrazíte na ně a zkusíte si vyrobit domácí sirup?

Křepelky ve vinném listu s Čajem ze Strážnice

Křepelky ve vinném listu s Čajem ze Strážnice

Listy vinné révy se pro svou příjemně nakyslou chuť používají nejen v kuchyni, ale i v čajích, kde se navíc zúročují jejich léčebné účinky. Příznivé látky obsažené v listech – vitaminy A, C, B, cukry, třísloviny, karoten, quercetin, organické kyseliny, jsou cenné především v oblasti péče o zdravé nohy a jejich žilní systém.

LEVANDULOVÉ CUPCAKY

LEVANDULOVÉ CUPCAKY

Letošní léto nás obdařilo mimořádně krásným prosluněným počasím a vypadá to, že ještě několik takových dnů máme před sebou. I když mnoho z nás se ráno či večer neobejde bez šálku horkého čaje, povětšinou těmto dnům vévodí studené nápoje. Patříte-li mezi milovníky čajů a v létě si svůj oblíbený čaj chladíte do podoby ledového, můžete si usnadnit přípravu použitím čaje cold brew, který je vyroben tak, aby se všechny jeho vůně a chutě vylouhovaly i do vody studené. Pokud potřebujete zklidnit mysl a podpořit trávení přijde vám vhod osvěžující čaj Levandule cold brew a pokud dáváte přednost kořeněnějším chutím nejspíše vás osloví Bucco cold brew, v kterém dominuje list bucco připomínající jalovec či černý rybíz. A k vychlazenému bylinkovému nápoji se výborně hodí levandulové cupakes.