Blog

Jmelí aneb zelené štěstí

Jmelí aneb zelené štěstí

Přečíst příběh
Vítej podzime!

Vítej podzime!

22. září nastává podzimní rovnodennost tedy den, kdy končí astronomické léto. Tento den vítá a bránu k podzimu otevírá jasně žlutý zlatobýl, zvaný též zlatý klíč. Trsy zlatobýlu nyní zdobí mnohé předzahrádky, louky nebo i výmoly okolo cest.

Úplňkový elixír

Úplňkový elixír

Červencový úplněk (24. 7.) se blíží. Vypravíte se na měsíčním svitem zalitou zahradu, louku či paseku a připravíte si elixír, který vás nabije silou úplňku?

Magické bylinné slunovratové rituály

Magické bylinné slunovratové rituály

V období nadcházejícího letního slunovratu sílu přírody nepřehlédnete. Vše bujně roste a kvete a v přírodě teď najdete ty největší „poklady“. Když zavřete oči a nadechnete se, ucítíte vůni, která se line z kvetoucí louky, lesa nebo z vaší zahrady. Právě tak voní barevná příroda v tomto kouzelném slunovratovém čase nejdelšího dne a nejkratší noci. Naši předci oslavovali přicházející léto, matku zemi a její úrodu, štědrost a plodnost.

Svatojánský olej

Svatojánský olej

Máte svá bylinková místa? Víte, kde rozvine své žluté květy třezalka tečkovaná? Pak mějte na paměti, že v období letního slunovratu a Svatojánské noci, disponují bylinky velikou silou. Nevěříte? Výzkumy dokázaly, že u bylin, které potřebují intenzivnější sluneční záření, je koncentrace účinných látek v této době nejvyšší. Mezi nejvýznamnější červnové byliny patří třezalka tečkovaná. Zkuste naložit ji do oleje a díky síle slunce získáte blahodárný Svatojánský olej.