Blog

Rituál pro lásku s jablkem

Rituál pro lásku s jablkem

Přečíst příběh
Pusa modrá od borůvek

Pusa modrá od borůvek

Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus) je rostlinnou, která má speciální místo v srdcích mnoha z nás. Plody tohoto malého keře totiž nejen dobře chutnají, ale také, jak dobře víte, intenzivně barví. Po jejich sběru proto leckdy máme nejen modré ruce, ale i pusu, od neustálého uzobávání. Já jsem si vždycky říkal: za každou borůvku, co dám do hrnečku, si jednu dám do pusy. Odměna za tvrdou práci zkrátka musí být.

Ledové koule s květy a bylinkami

Ledové koule s květy a bylinkami

Vykouzlete si slavnostní atmosféru a zchlaďte si váš oblíbený nápoj pomocí ledových koulí s květy a bylinkami. Návod na přípravu ledových květů jsme pro vás připravili s pomocí bylikářkou Monikou Čechovou

Eukalyptus: zázrak z Austrálie

Eukalyptus: zázrak z Austrálie

O tom, že se medvídek koala živí výhradně listy eukalyptu, se učí už na základní škole. Správně česky se ovšem tato dřevina jmenuje blahovičník a pochází původně z Austrálie a okolních ostrovů. Domorodcům jeho silně aromatické listy sloužili jako nouzový zdroj vody a prevence horečnatých onemocnění. I první kolonisté začali blahovičník užívat a brzy zjistili, že vůně blahovičníku odpuzuje létající hmyz a silice vydestilovaná z těchto listů má výrazné dezinfekční vlastnosti. Dokonce se eukalyptus stal prvním exportním zbožím z Austrálie do Evropy.

Magický slunovratový olej z devatero kvítí

Magický slunovratový olej z devatero kvítí

V den letního slunovratu (21.6.2023) je den nejdelší a noc nejkratší. Sluneční paprsky v tomto období nejvíce prohřívají naši zem, díky tomu bylinky získají intenzivní vonné silice a také silnější účinné látky. Vydejme se v tento slunovratový den na rozkvetlou louku a nasbírejme devatero kvítí, které pak naložíme do svého slunovratového olejíčku.

Violka a její tři barvy

Violka a její tři barvy

Violku trojbarevnou zná téměř každý. Roste v mnoha zahradách jako drobná okrasná rostlinka, jejíž květ je sice převážně modrý až fialový, ale část korunních lístků může být zabarveno do žluta a bíla. Existují i varianty bez fialové barvy – pouze žlutobílé. Okvětní lístky jsou často protkány tmavšími liniemi, což jim dodává jedinečný a složitý vzhled.

Měsíční nápoj

Měsíční nápoj

21. 1. 2023 nás čeká první novoluní v roce. Novoluní (zvláště první v roce) značí nové začátky Podpořte svoji vizi s energií novoluní a připravte si měsíční elixír pro „nové začátky“.