Přivítejte jaro s čaji v limitované edici od Lerosu. Svatý týden Velikonoční plný bylinek a tradic.

Dětský čaj Pomeranč

Ovocná čajová směs s příjemnou chutí šťavnatých pomerančů pro každodenní pitný režim našich nejmenších.

Jabloň domácí 40 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 8 %

Pomerančovník hořký 4 %

Čajovec kapský 3 %

Dětský čaj Pomeranč

Ovocná čajová směs s příjemnou chutí šťavnatých pomerančů pro každodenní pitný režim našich nejmenších.

Jabloň domácí 40 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 8 %

Pomerančovník hořký 4 %

Čajovec kapský 3 %

49 Kč
59 Kč

20 ks, nálevový sáček

Skladem
- +
BEZ KONZERVANTŮ BEZ LEPKU BEZ UMĚLÝCH SLADIDIDEL PRO VEGANY

Popis

Receptura

Rituál

Byliny

Parametry

popis

POMERANČ PRO MLSNÉ JAZÝČKY
Ovocná čajová směs chutnající po šťavnatých pomerančích obohatí pitný režim Vašich dětí. Jemný čaj z pomerančové kůry, jablek, šípků, ibišku a rooibosu je šetrný k dětskému zažívání. Chutná teplý a v létě i vychlazený.

Příprava

1 čajový sáček zalijte vařící vodou (250 ml) a vyluhujte 5-10 minut. Čaj se připravuje vždy čerstvý. K přípravě čaje pro kojence použijte převařenou vodu vhodnou pro kojeneckou výživu. Doporučené maximální množství cukru na 100 ml nápoje je 5 g.

Dávkování

Děti od ukončeného 6. měsíce: 1 šálek denně po lžičkách nebo z dětské láhve. Děti od 9. měsíce do 3 let: 2 šálky denně. Děti od 3 let: 2-3 šálky denně. Dospělí k běžné spotřebě jako nápoj. Nepřekračujte uvedené dávkování.

Chuť a vůně

Čaj nádherně voní a chutná po šťavnatých, kyselkavě nahořklých pomerančích. Ovocnou chuť nápoje podpoří i jablko a oplodí šípku. Květ ibišku dodá jemně oranžovému odstínu nápoje načervenalý nádech.

Upozornění

V případě, že čaj přislazujete cukrem, nepodávejte jej kojencům pokud možno z kojenecké láhve a používejte co nejdříve hrneček. Nadměrné podávání čaje s cukrem může vést ke zvýšené kazivosti zubů. Nepodávejte při přecitlivělosti na některou složku čajové směsi.
Uchovávejte na suchém místě do 25 °C, chraňte před světlem a cizími pachy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Vytvořil: MUDr. Inna Putryk

Vystudovala Minskou státní lékařskou univerzitu, obor lékařství, v Bělorusku. Během své desetileté praxe v oboru internisty objevila léčivou sílu bylinek, a tak kromě klasických léků je ráda využívala. Poté pracovala v aromaterapeutické společnosti, kde studovala působení éterických olejíčků na náš organismus a možnosti jejich využití v potravinářství. Mimo to se zabývala vývojem přírodní kosmetiky a doplňků stravy na bázi éterických olejů. V Lerosu se naplno věnuje bylinkovému kouzlu a spolupracuje na vývoji harmonických čajových směsí, které mají příznivé účinky na náš život.

Číslo receptury: 1548

Dodnes není přesně potvrzeno, kdy se dostaly pomeranče z Asie do Evropy. Jedna ze zpráv však hovoří, že pomerančovník do Evropy přivezli Portugalci do Lisabonu z Číny roku 1548.

Složení: Jablka (40%), šípek (25%), květ ibišku (15%), kořen mrkve (8%), pomerančová kůra (4%), rooibos (3%), přírodní aroma (5 %).

Více o receptuře

Vůně

Chuť

Každý den

ČAS NA SEBE

Vyberte hrníček, který Váš malý andílek ocení.

Vložte do něj čajový sáček.

Zalijte jej vroucí vodou a 5 minut si s dětmi povídejte o pomerančových hájích na sluncem zalitém středomořském ostrově.

Poté dopřejte svému broučkovi ovocné pohlazení tohoto lahodného čaje.

Jabloň domácí 40 %

Růže šípková 25 %

Ibišek súdánský 15 %

Mrkev obecná 8 %

Pomerančovník hořký 4 %

Čajovec kapský 3 %

Typ čaje směs, ovocný čaj
Počet nálevových sáčků v balení 20 ks
Hmotnost balení 40 g
Typ čajového sáčku nálevový sáček
Chuť ovocná, kyselkavá
Udržitelnost Krabička z papíru s FSC certifikátem & bez celofánu, papírový přebal bez PVC, kompostovatelný sáček bez sponky